Aptartas interneto prieigos teikėjų veiklos reglamentavimas

Nuotrauka iš ministerijos archyvo

Spalio 10 d.  Kultūros ministerijoje įvykusiame posėdyje aptarti Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos ir Asociacijos INFOBALT pateikti pasiūlymai, siekiant efektyviau apsaugoti autorių teises skaitmeninėje aplinkoje.

Kaip jau buvo skelbta, Asociacija LATGA kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą ir pateikė ieškinį dėl prieigos prie interneto svetainės „Linkomanija.net“ blokavimo.
Kultūros ministerijos Autorių teisių skyriaus vedėja Nijolė Matulevičienė pažymėjo, kad turtinės ir neturtinės autorių teisės turi būti gerbiamos, saugomos ir ginamos. Pasak N. Matulevičienės, Asociacijos LATGA pasirinktas autorių teisių gynimo būdas atitinka Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 78 straipsnyje numatytas priemones, taikomas interneto prieigos paslaugų teikėjams.
Susitikimo metu sutarta, kad būtinas konkretus planas ir veiksmai, o taip pat, kad reikia ir ieškoti kitų galimybių, ne vien tik teismine tvarka spręsti autorių teisių apsaugos klausimus, susijusius su teisių pažeidimu panaudojant kūrinius internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*