- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Buvęs mažeikiškis tapybą atrado įpusėjęs penktą gyvenimo dešimtmetį

Raimondas Rezgys prisistato neseniai aistrą tapyti atradusiu menininku. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių kultūros centro lankytojai pirmojo aukšto fojė iki gegužės 1 dienos gali apžiūrėti Raimondo Rezgio tapybos darbus.
Menininkas neseniai atrastą pomėgį – tapybą vadina savo džiaugsmu ir aistra.

Tapytojo „stažas“ – treji metai

Iš Mažeikių kilęs R. Rezgys dvidešimt metų gyvena ir dirba Didžiojoje Britanijoje. Ir vis dėlto gimtojo miesto nepamiršta, laikas nuo laiko čia sugrįžta atostogų, aplankyti giminių ir pažįstamų.
Tapybą R. Rezgys sako atradęs ne taip ir seniai – prieš trejus metus, kai jam sukako 46-eri.
Potraukį tapyti jis sako jautęs vis gyvenimą. Tik anksčiau tam nebuvo sąlygų – nei laiko, nei galimybių. Jis dirbo, kūrė verslą.
„Kiek save prisimenu, visada patikdavo lankyti galerijas, lankyti parodas, apžiūrinėti dailininkų paveikslus“, – pasakojo R. Rezgys.
Paskui, kai verslas ėmė mažiau dominti, „Santarvės“ pašnekovas atrado laiko ir savo potraukiui – tapybai.

Padėjo pamokos internete

R. Rezgys sako esantis savamokslis dailininkas. Šiais laikais internete yra daug vaizdo pamokų apie tai, nuo ko pradėti piešti, kaip tai daryti, kokias priemones naudoti.
Peržiūrėjęs nemažai pamokų, įsigijęs reikiamų medžiagų jis paėmė teptuką į rankas ir ėmė ant drobės piešti tai, ką įsivaizdavo. Iš pradžių paveiksliukai buvo mažo formato, o ilgainiui ėmė „augti“.
Beje, pašnekovas pastebėjo, kad ir profesionalūs dailininkai, kai su jais bendrauji, klausi, nors ir turi savų paslapčių, tam tikrus niuansus apie tapybą atskleidžia.
Vien tik aliejiniais dažais tapantis R. Rezgys sako, kad tai nėra lengva – jie ilgai džiūva. Bet kita vertus, aliejumi nutapyti paveikslai išsilaiko šimtmečius ir šia technika dirbti mažeikiškiui įdomu.
Savo darbus R. Rezgys dovanoja draugams, giminaičiams – tiktai tiems žmonėms, kurie vertina meną. Kelis paveikslus yra pardavęs Didžiojoje Britanijoje, Italijoje.

Džiaugiasi galimybe parodyti kraštiečiams

„Santarvei“ R. Rezgys pasakojo: norėdamas išsiaiškinti, ar gali prisistatyti menininku, tapytoju, viename iš socialinių tinklų šia tema buvo pradėjęs diskusiją.
„Internautai“ išreiškė savo nuomonę: kad būtum menininku, nebūtinai turi būti baigęs studijas.
Į klausimą ką dažniausiai piešia, R. Rezgys atsakė, kad kol kas jis tebeieško savojo stiliaus, išbando viską, o paveikslų siužetai įvairūs.
„Tapyba man yra hobis. Nesu niekieno ir niekaip suvaržytas, tapau todėl, kad man tai patinka, o ne tam, kad užsidirbčiau pinigų. Ir tapau tada, kai turiu įkvėpimo, noro.
Mažeikiai yra mano gimtasis miestas. Ir nors čia dvidešimt metų nebegyvenu, džiaugiuosi galimybe savo darbus parodyti mažeikiškiams“, – kalbėjo R. Rezgys.
Daugiau menininko darbų galima pamatyti socialinio tinklo „Facebook“ paieškos langelyje įvedus užrašą Rezgys Fine Art.

Loreta BUTKUTĖ