Dailininkus kūrybai įkvėpė pamestinukės kalytės Minos istorija

Simoną Gutauską, Loretą Dimienę ir Liną Beržanskytę-Trembo suvedė pamestinukė kalytė Mina. Autorės nuotr.

Mažeikių viešojoje bibliotekoje veikia vilniečių Linos Beržanskytės-Trembo ir Simono Gutausko tapybos paroda „Femina“. Šios parodos atsiradimo kaltininkė ir įkvėpėja – pamestinukė kalytė Mina, buvusi Smilga, kuri, kentusi alkį ir vienatvę, naujus namus surado mūsų rajone – vienkiemyje gyvenančios Loretos Dimienės šeimoje. Liesas, nuplikęs, bado iškankintas šuns kūnas, kurį liečiant buvo galima suskaičiuoti visus kaulelius, dabar pasidengė kailiu, o iš stačių ausų ir blizgančių akių galima spėti, kad Mina pagaliau laiminga.
Parodos atidaryme dalyvavo ir pati mūza – kalytė Mina.

Kalytės Minos istorija prieš daugiau nei metus buvo plačiai aprašyta žiniasklaidoje.
Minos (laikinojoje prieglaudoje dėl savo išvaizdos ji buvo vadinama Smilga) kelias į mūsų rajoną buvo ilgas. Apie mėnesį su prieglaudos darbuotojais buvo derinamos būsimos šuns gyvenimo sąlygos, laukiama, kol gyvūnas bent šiek tiek sustiprės.
Viskas prasidėjo nuo to, kai Loreta viename iš socialinių tinklų pamatė išsekusios kalytės nuotraukas ir sužinojo jos istoriją.
Šungaudžių sugauta Mina į Kaune įsikūrusią „Lauros prieglaudėlę“ buvo atvežta iš Marijampolės rajono. Laikinieji globėjai išplatino kalytės nuotraukas, prašydami padėti gyvūnui. Miną apžiūrėję veterinarai teigė, kad šuo jokių rimtesnių sveikatos sutrikimų neturi, nors jo snukutis buvo apibraižytas, o kūnas labai sulysęs. Jie spėjo, kad kalytė – apie pusantrų metų amžiaus šveicarų aviganio ir laikos mišrūnė. Visa ši informacija neleido Loretai nurimti – įstrigo liūdnos šuns akys, nuleistos ausys, nuo bado išsekęs kūnas…
Visai šiai istorijai neliko abejingi ir dailininkai L. Beržanskytė-Trembo ir S. Gutauskas.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Dailininkus kūrybai įkvėpė pamestinukės kalytės Minos istorija”

  1. būtinai parašė:

    aplankykite.Moteriškai švelni ir vyriškai ekspresyvi paroda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*