Festivalyje „Baltic voice 2013“ suskambės jaunųjų atlikėjų balsai

Šou grupei „Lietutis“ muzikiniai festivaliai, konkursai – ne naujiena. Asmeninio albumo nuotr.

Birželio 25–29 dienomis Neringos miesto padangę sudrebins muzikos garsai: Juodkrantėje tomis dienomis vyks tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic Voice 2013“.

Paraiškas dalyvauti festivalyje atsiuntė jaunieji atlikėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš devynių užsienio šalių, – iš viso scenoje pasirodyti ketina per 60 atlikėjų: tai pavieniai solistai ir ansambliai.


Lietuvoje – pirmasis

Festivalį Juodkrantėje organizuoja Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras ir visuomeninė organizacija „Lietučiukės“ iš Mažeikių.
Festivalio direktorius – Mažeikių savivaldybės kultūros centro vadybininkas Augustas Petkus pasakojo, kad idėja surengti tokį festivalį kilo po mažeikiškių vokalinės grupės „Lietutis“ ir jų vadovo Algirdo Grinkevičiaus apsilankymo panašiuose festivaliuose Berlyne ir Italijoje, kur mažeikiškiai susirado nemažai draugų.
„Lietuvoje tokių festivalių nėra, o jų reikia. Kažkas panašaus būna Kaune, bet tas festivalis trunka ilgiausiai dvi dienas, o mes pasinaudojome proga, kad festivalio dalyviai galės pasigrožėti pajūriu, Neringos miestu, ir organizuojame keturių dienų renginį“, – pasakojo festivalio vadovas.
Su Juodkrantės L. Rėzos kultūros centru ir jo direktore, buvusia mažeikiške Natalija Lisovskiene Mažeikių kultūros darbuotojai susipažino bendradarbiaudami, keisdamiesi kolektyvais.
A. Petkus džiaugėsi, kad festivalio globėju geranoriškai sutiko tapti Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, kuris pažadėjo pasirūpinti svečių apgyvendinimu, reikalingu transportu.


Dalinsis savo pasiekimais

Birželio 26 dieną prasidėsiantys festivalio „Baltic voice 2013“ koncertai vyks Juodkrantės L. Rėzos kultūros centro lauko estradoje. Festivalyje, be lietuvių, laukiama jaunųjų atlikėjų iš Švedijos,  JAV,  Baltarusijos, Lenkijos, Italijos, Latvijos, Estijos, Azerbaidžano, Rusijos. Iš viso scenoje pasirodys apie šimtas dvidešimt dainininkų ir muzikantų. 

Augustas Petkus tikisi, kad jų festivalis po truputį įgaus pagreitį ir taps populiarus. Asmeninio albumo nuotr.

Jaunieji talentai puoselės dainavimo žanrą, tobulins savo dainavimo įgūdžius ir skleis žinią apie jaunimo polėkius, siekius žengiant meno, muzikos platybės keliu.

„Šiuo festivaliu norime sukviesti vaikus ir jaunimą iš visų šalių, suteikti jiems galimybę pasidalinti vieniems su kitais savo pasiekimais meno srityje, parodyti savo talentą scenoje, susipažinti su įvairių tautų muzikine kultūra ir įrodyti, kad menas – tai jėga, kuri jungia tautas peržengdama visas sienas, o kartu – laisvalaikiu atrasti nuostabius Neringos krašto pajūrio gamtos kampelius, kurie Europoje jau seniai tapo istorija“, – kalbėjo A. Petkus.


Daugiausiai lietuvių

Gausiausias būrys jaunųjų talentų festivalyje bus iš Lietuvos – apie pusė festivalio dalyvių. Mažeikiams, be „Lietučio“ merginų, atstovaus Moksleivių namų dainos studijos „Kregždutė“ solistė Justina Budaitė, kurios dainavimo mokytoja Eleonora Kirkilienė, ir Gintarė Korsakaitė bei Agnė Michalenkovaitė, kurias ruošia studijos „Sekmadienis“ vadovas, muzikos prodiuseris Antanas Dargis.
A. Petkus pasakojo, kad konkurse gali dalyvauti solistai, duetai ir ansambliai iki 10 dalyvių nuo 6 iki 23 metų amžiaus. Visi dalyviai atlieka dvi dainas pagal minusinę fonogramą. Pirmoji daina atliekama gimtąja, antroji – laisvai pasirinkta kalba.
„Labai sveikintinas „gyvas“ pritarimas muzikos instrumentais. Solistų fonogramoje gali būti įrašytas pritariantysis vokalas, nedubliuojantis pagrindinės melodijos. Duetai, ansambliai turės dainuoti be įrašyto pritariančiojo vokalo“, – apie reikalavimus atlikėjams kalbėjo pašnekovas.
Dainų trukmė – ne ilgiau kaip keturios minutės.


Komisija – tarptautinė

Visi festivalio „Baltic voice 2013“ atlikėjai skirstomi į keturias amžiaus grupes: 6–9, 10–13, 14–16 ir 17–23 metų. Konkursantai rungsis dėl pirmųjų prizinių vietų ir laureatų vardų, užėmusiesiems ketvirtąją ir penktąją vietas kiekvienoje amžiaus grupėje bus suteikti diplomantų vardai. 
Visiems bus įteikti dalyvių diplomai, tarptautinio festivalio organizatorių prizai ir konkurso rėmėjų dovanos, daugiausiai balų surinkusio dalyvio laukia didysis prizas – Grand Prix.
Dalyvių pasirodymą vertins tarptautinė penkių asmenų komisija, kuriai pirmininkaus Tarptautinio jaunųjų menininkų konkurso „Eurokids“ direktorius Vincenzo Colasanto iš Italijos. Lietuvai komisijoje atstovaus mažeikiškis A. Dargis. Bus vertinamas konkursantų profesionalumas, originalumas ir sceninis įvaizdis.
„Festivalio dalyvių laukia ne tik repeticijos ir koncertai. Jie turės nemažai laisvo laiko, bus surengtos ekskursijos po Juodkrantę, Kuršių Neriją. Šis festivalis – mūsų pirmasis blynas, tikimės, kad jis neprisvils“, – viliasi A. Petkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*