Fotografas mažeikiškiams pristatė būsimą knygą

Pristatyme dalyvavę mažeikiškiai turėjo galimybę apžiūrėti naująjį, spalį pasirodysiantį albumą. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Praėjusią savaitę Mažeikių bibliotekoje įvyko keliautojo ir fotografo Mariaus Jovaišos naujausio projekto – albumo „Neregėta Lietuva. XXI amžius“ pristatymas.
Šiuo pristatymu prasidėjo ir naujas bibliotekos renginių sezonas.

Tokios sėkmės nesitikėjo

Savo patriotiškumą, meilę tėvynei kiekvienas jos pilietis išreiškia savaip. Vilnietis keliautojas ir fotografas Marius Jovaiša tuos jausmus reiškia, įamžindamas gražiausias Lietuvos vietoves iš paukščio skrydžio ir leisdamas fotografijos albumus.
Prieš dešimt metų jo fotografijų albumas „Neregėta Lietuva“ po pasaulį pasklido labai plačiai. Autorius skaičiuoja, kad jis išleistas 11 kalbų, 100 tūkst. egzempliorių tiražu.
Kaip sakė Mažeikiuose lankęsis M. Jovaiša, jis nesitikėjo, kad albumas taps toks populiarus. Fotomenininkas nesitikėjo ir to, kad lietuviai kaip brangią dovaną jį siųs po pasaulį išsibarsčiusiems savo artimiesiems.

Tapo kultūriniu reiškiniu

Lietuvos valstybės šimtmetis, pirmosios „Neregėtos Lietuvos“ dešimtmetis, noras pasauliui pristatyti naujausius Lietuvos pasiekimus – priežastys, lėmusios, kad spalį dienos šviesą išvys naujas M. Jovaišos fotografijų albumas „Neregėta Lietuva. XXI amžius“.

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

„Mes sukūrėme tam tikrą „Neregėtos Lietuvos“ kelią. Tai, galima sakyti, tapo tam tikru kultūriniu reiškiniu. Iš albumo išaugo ir po visą pasaulį išplito didelis nuotraukų parodų ciklas. Kėdainių rajone buvo pasodintas Lietuvos tūkstantmečio ąžuolynas – jame dabar auga daugiau nei 30 tūkstančių ąžuolų“, – apie drauge su bendraminčiais įgyvendintus projektus mažeikiškiams pasakojo fotografas.

 

 

Vien gamtovaizdžių nebeužtenka

Spalį pasirodysiančio leidinio autorius M. Jovaiša tvirtino, kad į viešąją biblioteką atėję mažeikiškiai vaizdo projektoriaus ekrane pirmieji turėjo galimybę pamatyti, koks bus naujasis albumas „Neregėta Lietuva. XXI amžius“.
Fotografas pasakojo, kad, prieš pradėdamas rengti albumą, galvojo, kas jame turėtų būti publikuojama, kad būtų galima teigti, jog tai tikrai neregėta.
Viena iš žodžio „neregėta“ reikšmių yra „nematyta“.
„Pajutau, kad knyga, kuri pristato šalį, nebegali apsiriboti vien tik kraštovaizdžiais. Mūsų tautiečiai, kurie tą knygą veža dovanų kažkur į užsienį savo giminėms, verslo partneriams, nori jiems pasakyti, parodyti daugiau, nei vien tai, kokia Lietuva yra graži“, – mintimis dalijosi svečias.

Didelis dėmesys pasiekimams

Būsimoji knyga bus sudaryta iš kelių dalių. Pirmojoje bus pristatomi lietuviai, šalies gamta. Antrojoje bus publikuojamos Lietuvos „perliukų“ – kultūros paveldui priskiriamų pastatų ir papročių simbolių: velykinių verbų, margučių, Užgavėnių kaukių, tautinių juostų – nuotraukos.
Nemažai dėmesio ir vietos albume jo autorius skyrė naujausiems lietuvių pasiekimams. M. Jovaiša nori pasauliui papasakoti apie tai, kad Lietuva turi daugybę dideliais pasiekimais pasižyminčių mokslininkų, tyrinėtojų, startuolių.
Fotografas vaizdžiai užfiksavo XXI amžiaus Lietuvoje kuriančių ir savo šalį reprezentuojančių įmonių, organizacijų, laboratorijų pasiekimus, pradedant lazerinėmis technologijomis, naujausiais išradimais.
Kad žmonės suprastų, kas užfiksuota nuotraukose, šalia jų yra skelbiami aprašymai.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*