Jubiliejų švenčiantis „Niuansas“ mažeikiškius kviečia į šokio šventę

Nuotr. iš kolektyvo archyvo

Šeštadienį į savo kūrybinės veiklos 25-mečio šventinį koncertą „Įkvėpimas“ kviečia Choreografijos mokyklos modernaus šokio studija „Niuansas“ bei jos vadovė Jelena Legenzovienė.
Per pusantros valandos Savivaldybės kultūros centre truksiančią kolektyvo šventę bus prisimintas „Niuanso“ kelias į šokio aukštumas, bus parodyti žiūrovams labiausiai įsiminę bei nauji studijos šokiai.

Norėjo kitokių šokių

Studijos „Niuansas“ įkūrėja ir vadovė J. Legenzovienė prisimena, kad, jai atvykus į Mažeikius, prie tuometinės Mažeikių muzikos mokyklos jau dirbo Choreografijos skyrius, kuriam vadovavo Jolanta Tendienė. Jauna choreografė atvažiavo su kolege Esmeralda Zubreckiene. Paskui čia dirbo ir šokių mokytojas Gintaras Grinkevičius.
„Liaudiškų šokių skyriuje dirbo daug choreografų, o aš norėjau šiek tiek kitokio šokių stiliaus. Su vaikais šokome charakteringus, klasikinius, pramoginius šokius, o modernaus šokio nebuvo, todėl po dar penkerių metų atsirado modernaus šokio kolektyvas. Taigi buvau lyg ir šios pakraipos pradininkė Mažeikiuose“, – kalbėjo moteris.
J. Legenzovienė sakė, jog yra dėkinga tuometiniam Muzikos mokyklos direktoriui Ričardui Grušui – pradėjusią gilintis į modernų šokį choreografę jis išleisdavo į įvairius seminarus, mokymus. Juose jauna pedagogė mokėsi iš amerikiečių, prancūzų, olandų ar rusų choreografų.

Jubiliejiniai skaičiai

Būsimo „Niuanso“ grupė susidarė iš be vadovo likusios ir jau toli šokių srityje pažengusios penktokių klasės bei J. Legenzovienės vadovaujamų dviejų jaunesniųjų šokėjų grupių.
„Aš dar turėjau dvi mažųjų klases, tad iš tų trijų grupių ir bandžiau formuoti naują ansamblį. Be vadovo likusios vyresnės mergaitės pasiprašė pas mane. Iškart jas įspėjau: pas mane reikės kentėti ir šokti sukandus dantis. Jos sutiko, pasiryžo, tad mudvi su koncertmeistere Danute Adomaitiene pasiryžom kurti naują kolektyvą. Mūsų triūsas nenuėjo vėjais“, – pasakojo pašnekovė.
Šiais metai Choreografijos mokyklą lydi gražios sukaktys: pačiai mokyklai – 35 metai, „Kauškučiui“ – 30, „Niuansui“ – 25.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*