Juodkrantėje prasidėjo mažeikiškių rengiamas festivalis „Baltic voice“

Autoriaus nuotrauka

Šiandien Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje prasidėjo Tarptautinis jaunųjų vokalistų festivalis-konkursas „Baltic voice 2018“. Šią, jau šeštąją muzikos šventę organizuoja Mažeikių ir Juodkrantės kultūros centrai bei mūsų miesto visuomeninė organizacija „Lietučiukės“.

Per dvi festivalio konkursines dienas scenoje pasirodys apie šimtas atlikėjų nuo 6 iki 27 metų iš Armėnijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Maltos, Rusijos, Ukrainos ir, žinoma, Lietuvos.
Mažeikiams atstovauja aštuonios atlikėjos, kurias paruošė dainavimo mokytojai Eleonora Kirkilienė, Antanas Dargis bei Algirdas Grinkevičius.
Šio festivalio-konkurso dalyviai varžysis solistų, džiazo vokalistų bei ansamblių kategorijose – konkursantai per pirmąsias dvi dienas turi atlikti po vieną dainą, trečiąją dieną vyksta laureatų koncertas ir apdovanojimas.
Jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertina tarptautinė septynių asmenų komisija, kuriai vadovauja dainavimo pedagogas Raimondas Bičus iš Latvijos. Komisijoje taip pat dirba vokalo mokytojai, dainininkai, kompozitoriai, muzikos vadybininkai, analogiškų konkursų organizatoriai ir vadovai iš įvairių šalių.
Pagrindiniai „Baltic voice“ prizai jau yra iškeliavę į Armėniją, Azerbaidžaną, Didžiąją Britaniją, Maltą, Ukrainą, vienas jų atiteko Lietuvos atlikėjai.
„Mes džiaugiamės, kad jau šeštus metus jaunieji talentai puoselėja dainavimo žanrą, tobulina savo įgūdžius ir skleidžia žinią apie jaunimo polėkius, siekius žengiant meno, muzikos platybės keliu.
Šiuo muzikos renginiu siekiame sukviesti vaikus ir jaunimą iš visų šalių, suteikti jiems galimybę kartu pasidalyti pasiekimais muzikoje, parodyti savo talentus, susipažinti su įvairių tautų muzikine kultūra ir įrodyti, kad menas yra jėga, jungianti tautas peržengiant visas sienas“, – teigė festivalio-konkurso „Baltic voice“ vadovas Augustas Petkus.
Vaidas RUNKAUSKAS

One Reply to “Juodkrantėje prasidėjo mažeikiškių rengiamas festivalis „Baltic voice“”

  1. skmbių parašė:

    dainų ir prizinių vietų Mažeikiškiams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*