Juodkrantėje vėl skamba festivalio-konkurso „Baltic voice“ dainos

Devynerių metų mažeikiškė Frėja Giniotytė festivalyje-konkurse „Baltic voice“ dalyvauja jau antrą kartą. Autoriaus nuotr.

Tris dienas – liepos 2–4-ąją – Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje vėl skamba muzika: čia prasidėjo mažeikiškių organizuojamas aštuntasis tarptautinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis-konkursas „Baltic voice 2020“, kuriame, be jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, dalyvauja jų bendraminčiai iš Estijos, Izraelio, Latvijos, Suomijos ir Vokietijos.

Varžysis dvi dienas

Šiemet festivalyje-konkurse „Baltic voice 2020“ norą dalyvauti pareiškė apie pusantro šimto atlikėjų: pavienių dainininkų, grupių ir ansamblių, o atlikėjų amžius – nuo keturių iki trisdešimties metų.
Pirmąją ir antrąją šios muzikos šventės dienomis nuo ryto iki vakaro vyks pirmos ir antros dainos konkursas: kiekvienas atlikėjas turi atlikti po dvi dainas.
Trečiosios festivalio dienos vakare vyks baigiamasis – Didysis koncertas, kurio metu apdovanojami prizines vietas užėmę konkursantai, pagrindinių – auksinio, sidabrinio ir bronzinio bei kitų specialių prizų laimėtojai.
Konkursantų pasirodymus septyniolikoje įvairaus amžiaus, stiliaus ir sudėties kategorijų vertins tarptautinė penkių asmenų komisija, kurios nariai – kompetentingi dainavimo mokytojai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Per vieną konkurso dieną komisija turės išklausyti 115 dainų.
Mūsų šaliai konkurse atstovauja atlikėjai iš 14 Lietuvos miestų.

Koronavirusas neišgąsdino

Festivalio-konkurso „Baltic voice 2020“ direktorius Augustas Petkus teigė, jog buvo baimių, kad dėl koronaviruso pandemijos konkursas-festivalis gali ir neįvykti, nors renginio organizaciniai darbai buvo pradėti jau iki to.
„Bet rankų nenuleidome, buvome optimistai ir vis tikėjome, kad viskas laiku susitvarkys. Mūsų džiaugsmui, taip ir buvo. Šiemet konkurse dalyvauja nė kiek ne mažiau atlikėjų nei ankstesniais metais. Tad kviečiame visus Juodkrantės gyventojus, miestelio svečius, kurie tomis dienomis lankysis Juodkrantėje, užsukti pasižiūrėti ir paklausyti konkursantų atliekamų dainų – visas renginys žiūrovams nemokamas“, – kalbėjo A. Petkus.
Iš Mažeikių dalyvauti konkurse atvyko muzikos pedagogo Antano Dargio mokinės – duetas Rugilė Kairytė ir Austėja Petrauskaitė, jos taip pat dalyvaus ir solo kategorijoje, taip pat pasirodys mažeikiškės Emilija Raišutytė, Frėja Gineitytė, Viltė Rimkutė ir Viktorija Groševa.
Festivalį-konkursą „Baltic voice 2020“ organizuoja vietos Liudviko Rėzos ir Mažeikių savivaldybės kultūros centrai bei Mažeikiuose įsikūrusi viešoji organizacija „Lietučiukės“.
Vytautas MALŪKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*