Kaimynadienis – nauja kaimynų bendravimo forma

Socialine akcija siekiama paskatinti kaimynus bendrauti, labiau vieniems kitus pažinti. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Internete platinama informacija apie gegužės 26 dieną nuo 12 valandos Lietuvos miestuose bei miesteliuose vyksiantį kaimynadienį – šalia gyvenančių žmonių suneštines vaišes.
Jo iniciatorė ragina ir mūsų rajono gyventojus jungtis prie akcijos ir geriau pažinti savo kaimynus.

Daugeliui yra nedrąsu

„Ar tiki, kad pažįsti visus savo kaimynus? Ne?! Metas susipažinti!“ – taip žmonės kviečiami prisijungti prie socialinės iniciatyvos.
Prienuose gyvenanti iniciatyvos sumanytoja Roberta Ažukaitė-Zacharevičienė „Santarvei“ sakė, jog studijų metais ir šiaip gyvenime jai teko gyventi keliose vietose. Ir visur pastebėdavo besikartojančią situaciją: kaimynai vieni kitų nepažįsta.
„Man kildavo minčių apie tai, kaip čia dabar prieiti, užkalbinti, susipažinti. Vis lydėdavo tas nedrąsumas. Manau, taip yra daugeliui žmonių, nes nežinia, kokie žmonės šalia gyvena, kokie jų pomėgiai, interesai“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.

Sumanė kaimynadienį

Todėl jai kilo idėja: pasiūlyti tam tikrą formą, kad žmonėms taptų drąsiau bendrauti, kad kaimynų bendrystė formuotųsi, augtų, didėtų.
Tad, norint surengti tos pačios gatvės, to paties namo, laiptinės gyventojų kaimynadienį, reikia išplatinti skelbimą apie tai, kur, kada jis vyks. Informuoti kaimynus, kad kaimynadienis – tai suneštinių vaišių šventė. Paraginti šeimas, kad atsivestų vaikus, o šie atsineštų žaislų. Dar praverstų lauko žaidimai ir, žinoma, gera nuotaika bei nusiteikimas, jog tradicijas kuria ne kas kitas, o mes patys. O bendruomeniškumą skatinti reikia pradėti nuo savo kiemo.

Įsitikinusi, kad yra poreikis

R. Ažukaitė-Zacharevičienė sako, jog Lietuvoje vyksta ir daugiau renginių, susijusių su kaimynyste.
Pavyzdžiui, nacionalinė tvarkymosi akcija „Darom“. Būna ir kitokių susibūrimo iniciatyvų, tačiau didžioji dalis jų – didžiuosiuose šalies miestuose.
Po to, kai iniciatyvos autorė internete išplatino informaciją apie kaimynadienį, pamatė, kad žmonės tai palaiko, kad jungsis, dalyvaus. Vieni jų vadina šią akciją ne kaimynadieniu, o jiems priimtinesniais pavadinimais. Kiti jį organizuos ne vidurdienį, o vėliau ar net kitą dieną.
„Žinote, nesvarbu, kas yra organizatoriai ar iniciatoriai. Esminis dalykas tas, kad Lietuvoje ėmė ryškėti poreikis kaimynams susiburti, susipažinti ir bendrauti. Labai tuo džiaugiuosi“, – kalbėjo prieniškė.

O kas kitas, jei ne patys?

Kaimynadienio sumanytoja R. Ažukaitė-Zacharevičienė žino: Lietuvoje yra buvę ir įvairių nemalonių istorijų bei nutikimų, kai žmonės nukentėdavo nuo piktavalių kaimynų.
Pašnekovė, kaip ir daugelis iš mūsų, neretai girdi nusistebėjimą: „Ot laikai atėjo, prasilenki laiptinėje su žmogumi ir nežinai, ar jis tavo kaimynas.“
„Kaip žinia, atsitinka įvairių buitinių nelaimių, konfliktų, vagysčių, kai svetimi, nepažįstami žmonės ateina į namą, įsibrauna į butus ir niekas to nepastebi, nesukliudo. Laikas pažinti vieniems kitus“, – įsitikinusi pašnekovė.
Moteris kviečia visus žmones, norinčius ir gebančius suburti kitus, organizuoti, paraginti savo gatvelės, daugiabučio, laiptinės ar net darbovietės kaimynus dalyvauti kaimynadienyje.

2 Atsakymai į “Kaimynadienis – nauja kaimynų bendravimo forma”

  1. tiesa parašė:

    teko nukenteti nuo kaimynu, su kuriais artimai bendravom, todėl dabar i tokius kaimiynadienius ziuriu labai atsargiai

  2. KAIMYNS parašė:

    Nesamone,kam tie kaimynai reikalingi, tik aplot ir pavydet tesugeba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*