Kraštiečių susitikime – viešnios iš Čikagos eilėraščiai

Susirinkusiems poezijos mėgėjams Janina Sučylienė perskaitė ir kelis savo eilėraščius, kuriuos rašė dar besimokydama mokykloje. Autorės nuotr.

Viešojoje bibliotekoje surengtas Janinos Sučylienės poezijos vakaras „Einu per metus…“

Paragino draugai

J. Sučylienė jau šešerius metus gyvena Čikagoje, o iki tol kelis dešimtmečius dirbo Mažeikiuose – buvusios 6-osios vidurinės, o vėliau „Ventos“ mokyklos mokinius mokė lietuvių kalbos, rašė straipsnius vietinei spaudai.
Susirinkusiems poezijos mėgėjams kraštietė sakė gana ilgai svarsčiusi, ar jai reikia tokio renginio. Kurį laiką ji eiles rašė savo malonumui, skaitydavo tik artimiausiems žmonėms.
„Šiais metais dalyvavau Lietuvos išeivių poetų poezijos pavasaryje. Po renginio dalyviai išleido knygą, joje yra ir mano eilių. Po to draugai pradėjo raginti surengti poezijos vakarą – ir štai aš čia. Džiaugiuosi, kad susirinko buvę kolegos, draugai, mažiau pažįstami ar išvis nepažįstami žmonės, norintys pasiklausyti mano poezijos“, – kalbėjo J. Sučylienė.
Eilėraščių autorė pasakojo, kad juos rašyti pradėjo dar vaikystėje, kelis mokyklinius poezijos bandymus ji perskaitė ir vakaro metu.
J. Sučylienė sakė, kad dabar vis dažniau atranda laiko poezijai. Net ir po sunkios darbo dienos vis brūkšteli kelis posmus…

Kiekvienas randa sau artimų dalykų

Renginį dainomis pagyvino Pasaulio lietuvių chorų asociacijos narė, kaimo kapelos „Apynėlis“ vadovė Rasa Andžiuvienė.
Susitikti su kraštiete ir paklausyti jos eilių atėjo nemažas būrys buvusių kolegų ir draugų. Kai kurie jų viešniai patys dovanojo savo eilių ir dainų, tarp jų – mažeikiškis Vladas Daukantas, kuriantis dainuojamąją poeziją.
Pedagogas Juozapas Kukštas sakė, kad abi moteris – tiek poetę, tiek dainų atlikėją R. Andžiuvienę Dievas apdovanojo išskirtiniais dalykais: „Vienai davė poeziją, kitai davė dainą. Šie puikiai derantys dalykai šiandien dovanojo mums nuostabų vakarą. Dainos ir eilės ėjo iš jų širdžių į mūsų širdis“.
Buvęs J. Sučylienės bendradarbis, muzikos mokytojas Juozas Taunys pastebėjo: „Klausantis šių eilių, atrodo, kad visi posmai – apie mane. Tai turbūt ir yra pats didžiausias įvertinimas autoriui, kai kiekvienas jo kūryboje randa sau artimų dalykų“.
Pristatymui pasibaigus, mažeikiškiai neskubėjo skirstytis: dalijosi įspūdžiais, aptarinėjo eilėraščius, domėjosi, kaip poetė gyvena už Atlanto, kada planuoja kitą susitikimą su kraštiečiais.
Kad J. Sučylienė nepamirštų Mažeikių, o išsakyti linkėjimai ilgam išliktų, renginio dalyviai juos surašė į atminimų knygą.

One Reply to “Kraštiečių susitikime – viešnios iš Čikagos eilėraščiai”

  1. parašė:

    Puiki auklėtoja ,mokytoja buvo ,kai dėstė Ventos vid. mokykloje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*