Kunigas Modestas Ramanauskas: „Dabar ypač tinkamas laikas iš naujo atrasti bendrą šeimos maldą“

Grėsmingo viruso akivaizdoje Lietuvos tikintieji pakviesti laikytis karantino taisyklių ir melstis namuose. Akistata su savimi kelia įvairių minčių, tačiau jos neturėtų būti be vilties. Apie tai kalbamės su Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonu Modestu Ramanausku.

– Kaip jūs pats, kaip kunigas, kaip tikintis žmogus, priėmėte žinią apie mirtino viruso grėsmę?
– Kaip ir visi Lietuvos žmonės, stebėjau, domėjausi situacija Kinijoje ir tuomet atrodė, kad virusas toli, kad mes esame saugūs ir mūsų tai nepalies. Nerimas kilo išgirdus, kad virusas jau pasiekė Europą.
Dabar visi kartu išgyvename neraminančius pranešimus žiniasklaidoje apie koronaviruso plitimą. Vadovaujuosi Lietuvos vyskupų konferencijos ir Lietuvos Vyriausybės sprendimais ir rekomendacijomis, kaip vykdyti sielovadą karantino metu. Esu su savo parapijos žmonėmis – malda ir budėjimu patarnauti.
– Mirtinos grėsmės akivaizdoje žmogus dažnai klausia: už ką, Dieve, mane taip nubaudei? Ar pasaulį ištikusią nelaimę galima laikyti žmonijos nuodėmių išdava?
– Žvelgiant į kiekvieno žmogaus patiriamą kančią, taip pat kaip ir į viso pasaulio kančios ištakas, neišvengiamai kyla klausimas: kodėl? Šį klausimą žmonės užduoda ne tik vienas kitam, bet ir Dievui.
Kunigo ir visų tikinčiųjų rūpestis yra padėti žmogui suvokti, kad liga nėra Dievo bausmė už nuodėmes. Per ligą ar nelaimę galime geriau pažinti Dievą, sustiprinti ir pagilinti savo tikėjimą, tapti geresniais, pakantesniais žmonėmis.
Svarbiausia neįsikabinti į savo nelaimingumą, o atverti savo širdis Dievui ir leistis jo vedamiems. Todėl svarbiau klausti ne kodėl, o kokią prasmę turi tai, kas vyksta aplink mus ir su mumis pačiais.
– Per kančią, išbandymą, nesėkmę esam kviečiami įžengti į bendrystės slėpinį, kai žmogus eina prie žmogaus, kai gali pakalbinti, padėti, atjausti… Ar dabar tai įmanoma?
– Šiandien mes esame kviečiami saviizoliacijai, skatinami tiesiogiai nebendrauti su aplinkiniais. Praėjus vos keletui dienų, sunku spręsti apie bendrystės troškimą. Tačiau šis ypatingas laikas tikintiesiems yra galimybė asmeninėje maldoje išgyventi dvasinį ryšį su kitais žmonėmis, kurie ta pačia intencija meldžiasi, prašydami Dievo apsaugos ir sveikatos, kitų reikalingų malonių koronaviruso akivaizdoje.
– Bažnyčia atsisakė viešų pamaldų, kad žmones apsaugotų nuo tiesioginio kontakto. Malda – kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Melstis išmoksta tik besimeldžiantys… Gal per tiesmukas ir mano klausimas: ar žmonės ima daugiau melstis? Ar pavojaus akivaizdoje malda gali padėti?
– Lietuvos vyskupai ir mes, kunigai, raginame žmones privačiai melstis namuose, dabar ypač tinkamas laikas iš naujo atrasti bendrą šeimos maldą.
Šiuo sudėtingu laikotarpiu linkėčiau vieniems su kitais kalbėtis ne tik apie koronavirusą, bet ir apie Dievą, tikėjimą, maldą…
Prisiminkime, kad esame gavėnios kelionėje, kuri kviečia į asmeninį kiekvieno žmogaus atsivertimą, tai yra kviečia sustiprinti ryšį su Kristumi.
Kalbėjosi Jūratė MEDEIKYTĖ

2 Atsakymai į “Kunigas Modestas Ramanauskas: „Dabar ypač tinkamas laikas iš naujo atrasti bendrą šeimos maldą“”

  1. Valdas Koronas parašė:

    Dievulis nuo koronos neapsaugos :)

  2. Howth parašė:

    Vietoj dezinfekcinio skyscio galetu baznycia svesta vandeni dalinti vietoj maldu, juk tokia galia ten slypi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*