Literatų eilės ir dainos – traukinyje

Eiles skaito klubo prezidentė Eglė Mažonienė. Gitanos JAZDAUSKIENĖS nuot.

Paskutinį birželio šeštadienį menų studijos „Erdvė“ nariai traukiniu keliavo į Šiaulius. Su bendrakeleiviais jie dalijosi savo kūryba – poezija ir dainomis.

Netradicinė kelionė

Neseniai savo veiklą atnaujinusi menų studija, vadovaujama Eglės Mažonienės, jau suorganizavo ne vieną kūrybinį renginį. Mintis skaityti poeziją netradicinėje erdvėje – traukinyje – kilo klubo narei Astai Brazaitienei.
Įgyvendindamos šią idėją, į kelionę, pavadintą „Kelioninis kūrybos lagaminas“, leidosi „Erdvės“ kūrėjos ir šios menų studijos draugai.
Važiuojant laikas neprailgo: visos kelionės metu skambėjo eilėraščiai ir dainos. Dainomis keleivius džiugino Vilhemina Imbrienė, A. Brazaitienė ir Jovita Gargasienė. Dauguma atliktų dainų – savos kūrybos.

Filmas – ir pramoga, ir edukacija

Apsilankymo Šiauliuose tikslas – kino teatre pažiūrėti režisieriaus Mindaugo Survilos režisuotą filmą „Sengirė“.
Tai – dokumentinis filmas, nufilmuotas paskutiniuose Lietuvoje išlikusiuose senosios girios plotuose. Ne vienerius metus kurtas filmas yra pelnęs „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą.
Kine nėra užkadrinio balso, žiūrovai tiesiog stebi užburiančius gamtos vaizdus. Šis filmas – ne tik pramoga, bet ir edukacija.
Gamtos vaizdai, netipiškas filmo pateikimas sužavėjo ne vieną kelionės dalyvį.

Geri įspūdžiai

Važiuodami atgal į Mažeikius kūrėjai dalijosi savo eilėraščiais apie mūsų miestą, skambėjo ne tik autorinės, bet ir lietuvių liaudies dainos.
Specialiai dėl šio renginio į Mažeikius su draugu atvykusi kaunietė Vita Kiverytė pastebėjo, kad dalyvauti jame tikrai buvo verta.
„Tokį kelią nuvažiavau ne be reikalo. Mane sužavėjo visos „Erdvės“ narės – buvo smagu pamatyti tokius šviesius žmones. Kūrėjams dalijantis savo eilėraščiais, gali pajusti jų nuotaiką, aiškiau suprasti, ką jie eilėmis norėjo pasakyti. Kelionė buvo įsimintina, tikra atgaiva sielai“, – kalbėjo V. Kiverytė.
Turbūt, jai pritartų ir kiti keleiviai – tiek autoriai, tiek jų kūrybos klausytojai džiaugėsi prasmingai ir įdomiai praleistu šeštadieniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*