Magiškieji devynetai traukia ir mažeikiškius jaunavedžius

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

2019-09-19 – šio ketvirtadienio datoje dominuoja devynetai. Numerologijoje devynetas simbolizuoja visuotinę sėkmę.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus specialistės pastebi: pastaraisiais metais mažeikiškiai jaunavedžiai savo santuokų registracijai vis dažniau renkasi datas, kuriose dominuoja vienokie ar kitokie besikartojantys skaičiai.

Susidomėjimas ketvirtadieniu

Šį ketvirtadienį kaip savo vestuvių datą buvo pasirinkusios penkios mažeikiškių jaunavedžių poros. Keturių santuokos buvo įregistruotos Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose. Viena ceremonija buvo išvykstamoji.
Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Kristina Giedrienė „Santarvei“ sakė, kad santuokos skyriuje neregistruojamos sekmadieniais, pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis. Visas kitas savaitės dienas poros gali rinktis laisvai.
Vis tik pašnekovė pastebėjo, kad įprastomis darbo dienomis norinčiųjų, kad būtų įregistruotos jų santuokos, yra mažai. O šis ketvirtadienis tarp jaunavedžių – pakankamai populiari data.
Ir tokį porų pasirinkimą, pašnekovės manymu, galima sieti su gražia data.

Populiarėja pastaraisiais metais

Skyriaus vedėjos K. Giedrienės pateiktais duomenimis, į tokias – gražias ir simbolines datas savo šventėms dėmesį mažeikiškiai ėmė atkreipti tik pastaraisiais metais.
Pavyzdžiui, 2016-06-16 Mažeikių Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 1 santuoka, 2017-07-17 nesituokė nė viena pora. O jau 2018-08-18 įregistruotos 9 santuokos.
Tačiau reikia įvertinti ir tai, ar simbolinė data „iškrenta“ darbo dieną, ar šeštadienį. Pernai rugpjūčio 18 diena buvo šeštadienis, todėl tai ir galėjo turėti įtakos žmonių pasirinkimui.

Rugpjūtis buvo rekordinis

Vedėjos „Santarvė“ klausė: kokius mėnesius ir kokias dienas būtų galima pavadinti rekordinėmis įregistruotų santuokų kiekiu.
Pasak vedėjos, rugpjūčio 17 dieną įregistruotos 8 santuokos, rugsėjo 14 dieną – 10 santuokų.
„Vasarą, liepos–rugpjūčio mėnesiais, santuokas registruodavome praktiškai kasdien, todėl per vieną dieną rekordinių skaičių nepasiekėme. Galiu pasakyti, kad šių metų liepos mėnesį įregistravome 56 santuokas, rugpjūtį – 77, kai, palyginimui, gegužės mėnesį buvo įregistruotos 35 santuokos“, – skaičius lygino K. Giedrienė.
Daugiausia santuokų įregistruota rugpjūčio mėnesį ir visą jį, lyginant su kitais metų mėnesiais, skyriaus darbuotojos vadina rekordiniu.
Iš viso per 2019 metus iki rugsėjo 16 dienos Mažeikių Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruota 290 santuokų. Ne skyriaus patalpose iki šios dienos įregistruotos 33 santuokos.
Ištuokų iki šios savaitės pradžios buvo įregistruota 111.

Skaičius simbolizuoja sėkmę

O ką apie skaičiaus 9 reikšmę sako numerologai?
Pirmiausia šis skaičius vadinamas visuotinės sėkmės simboliu. Be to, devyni yra ir humanisto, altruisto, išminties, kuri įgyjama per patirtį, skaičius.
Neatsitiktinai pasakų herojams tenka nukauti devyngalvį slibiną ar perplaukti devynias jūras ir marias, kol pasiekia tikslą, nugali blogį.
Šis skaičius simbolizuoja ir gyvenimo pamokas, kurias išmokęs žmogus tampa stipriu, nenugalimu, gebančiu besąlygiškai mylėti ir neegoistiškai padėti kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*