Mažeikiškės atlikėjos gyvenime – naujas etapas

Justina Budaitė džiaugiasi galimybe dirbti su muzikos prodiuseriu Leonu Somovu. Leono Somovo nuotr.

Mažeikiškei „Lietuvos balso“ nugalėtojai Justinai Budaitei šis ruduo kitoks nei ankstesnis. Baigusi gimnaziją ji šiuo metu studijuoja Vilniuje. Naują puslapį ji verčia ir savo kaip atlikėjos karjeroje.
Nuo šiol ji vadinasi nauju sceniniu vardu ir prisistato kaip atlikėja Junà. Bet to, praėjusią savaitę mažeikiškė į pasaulį paleido savo ir prodiuserio Leono Somovo bendrą kūrinį – dainą „Pasitiksim saulę“.

Naujas etapas, naujas vardas

Bendraudama su „Santarve“, J. Budaitė sakė, jog pastaruoju metu jos gyvenime – daug naujų dalykų.
Pastaruosius kelerius metus ji dažnai keliaudavo į sostinę vienokiais ar kitokiais su muzika susijusiais reikalais. Vis tik dabar, Vilniuje pradėjus studijuoti lietuvių filologiją, viskas kitaip.
„Dabar galiu paskambinti prodiuseriui, susitarti ir netrukus nulėkti į garso įrašų studiją ir padirbėti – įrašyti kokį „gabaliuką“ dainos“, – kalbėjo pašnekovė.
J. Budaitė turi ir naują sceninį vardą. Nuo šiol ji – Junà.
Pasak atlikėjos, nėra ilgos šio sceninio vardo atsiradimo istorijos. Jame nėra užkoduotos labai gilios prasmės. Tai paprasčiausias Justinos vardo trumpinys, reiškiantis tai, jog mergina nori save atskleisti kaip solistę bei pabrėžti savo individualumą.

Melodiją apipynė žodžiais

J. Budaitė-Junà su Lietuvoje žinomu prodiuseriu L. Somovu sukurtą dainą „Pasitiksim saulę“ pavadino dar vienu nauju savo gyvenimo etapu. Iki šiol ji atlikdavo kitų sukurtas dainas. Šį kartą dainai ji pati sukūrė žodžius.
Mažeikiškės ir L. Somovo pažintis užsimezgė vasarą. Susitikę, pasikalbėję du kūrėjai nusprendė bendradarbiauti. Prodiuseris J. Budaitei davė pasiklausyti keleto įrašytų melodijų. Dailėje egzistuoja sąvoka eskizas. Muzikantai tokius muzikinius pabandymus, melodijas be žodžių vadina dainos „demo“ versija arba kitaip – idėja.
„Paklausiau tų „demo“ studijoje. Dar kartą pasiklausiau namie. Ir besiklausant man įstrigo viena melodija. Kilo minčių apie tai, kokiais žodžiais ją būtų galima apipinti. Parašiau, sukūriau žodžius. Su prodiuseriu susitikome studijoje, įrašėme. Tada tą dainą ėmėme plėtoti“, – muzikantų kūrybinius užkulisius apibūdino pašnekovė.

Daina apie naują pradžią

Dainos kūrėja ir atlikėja naująjį kūrinį apibūdina kaip pasakojantį apie naują žmogaus kaip asmenybės pradžią.
Rašydama tekstą J. Budaitė-Junà sakė negalvojusi apie konkretų įvykį ar reiškinį. Viską padiktavo melodija. Jos besiklausant mintyse ėmė suktis frazė: pasitiksim saulę.
„Pajaučiau: mano daina turi būtų apie tai, jog kiekvienas žmogus patiria akimirkų, kai viską tenka pradėti iš pradžių. Tuomet, kai supranta, jog yra nebe tas, kas buvo anksčiau. Arba kai pasiklysta gyvenime. Yra ir man buvę situacijų, kai jaučiausi ne savimi, kai supratau, kad reikia „perkrauti“ savo mintis, pradėti iš naujo ir daryti savaip“, – kalbėjo jauna atlikėja.

Baisiausia išgirsti vertinimą

Pasak J. Budaitės, mokydamasi mokykloje ji jautė turinti kūrybinę gyslelę. Ji prisiminė, kad dar būdama vaikas ji rašydavo visokius tekstus. O ir vėliau iš aplinkinių išgirsdavo raginimų bandyti rašyti dainų tekstus.

Atlikėja Justina Budaitė nuo šiol turi naują sceninį vardą. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Ji ir kurdavo, bandydavo. Tik tų savo parašytų posmų niekam nerodė. Mano, kad tam nebuvo subrendusi. Buvo nedrąsu, kad nesupras, neįvertins ar skaudžiai sukritikuos.
L. Somovas buvo tas žmogus, kuriam pirmajam atlikėja parodė savo sukurtą tekstą.
„Manau, kiekvienas žmogus turi kūrybinę gyslelę, geba išreikšti savo mintis bei jausmus. Bet esmė yra tas vertinimas. Baisiausia galbūt ir buvo išgirsti: žinai, Justina, nematau tavo tekste jokios vizijos. Baisu buvo išgirsti verdiktą. Vis tik šiuo atveju tas verdiktas buvo teigiamas“, – džiaugėsi pašnekovė.

Svarbi kiekviena smulkmena

Naująją dainą mažeikiškė ir L. Somovas kūrė apie tris mėnesius. Tą kūrybinį procesą pašnekovė vadina nelengvu, bet įdomiu.
Dirbdama su L. Somovu mažeikiškė suprato ir pajuto, kokios svarbios yra detalės ir smulkmenos. Iš smulkmenų juk susideda visuma, tad kiekvieną jų tenka gerai apgalvoti, ištobulinti.
„Būdavo ir taip, kad studijoje vieną dainos posmą įrašinėdavome pusę dienos. Šlifavome, tobulinome kiekvieną žodį tam, kad daina skambėtų kuo geriau“, – kūrybinį procesą apibūdino J. Budaitė.
Ji prisimena, kad į L. Somovo studiją kaskart norėdavosi grįžti. Dėl to, kad nebuvo mechaniško, nuobodaus darbo – atėjai-įrašei-išėjai.

Neturėjo išankstinės nuomonės

Netrukus po dainos pasirodymo internete atlikėją pradėjo pasiekti klausytojų atsiliepimai. Klausytojai dainą vertina kaip netikėtą, neįprastą. Vieniems patinka jos žodžiai, kitiems – skambesys.
„Man ir pačiai atrodo, kad „Sutiksim saulę“ yra kitokia, nestandartinė. Ji turi kitokį nei įprasta prieskonį. Tik kol kas dar neturiu atsakymo į klausimą, kur tas prieskonis, kur ta paslaptis – muzikoje, žodžiuose ar pačioje visumoje“, – kalbėjo atlikėja.
J. Budaitė prisipažino visada norėjusi dirbti su vienu geriausių Lietuvos muzikos prodiuserių L. Somovu.
Mergina sakė, jog nemėgsta turėti išankstinės nuomonės ar nusiteikimo.
„Anksčiau būdavo, kad iš žmogaus kažko tikėdavausi. Ir tekdavo arba labai nusivilti, arba nustebti. Dabar nesinori, kad žmogus jaustų kažkokį mano nusiteikimą. Tad tik atėjusi į L. Somovo studiją, su juo pasikalbėjusi supratau, kad mums pavyks bendradarbiauti. Jis itin paprastas, supratingas žmogus, su kurio galima bendrauti nebūtinai apie muziką, o apie viską“, – sakė mažeikiškė.

Pradžių pradžia – Mažeikiuose

Vilniuje šiuo metu gyvenanti J. Budaitė-Junà sako, jog jos naujieji pažįstami – muzikos pasaulio atstovai mažai kreipia dėmesį į tai, iš kokio miesto mergina atvyko.
Kita vertus, neretai jai tenka išgirsti frazę: „O tai ten, Mažeikiuose, taip gerai moko dainuoti“.
Jauna dainininkė į tokią frazę atsako patvirtindama, kad mūsų mieste ir rajone dirba ir puikūs vokalo mokytojai, ir puikūs choreografai, išugdę daugybę žinomų dainininkų, šokėjų.
Pašnekovė už tai, ką šiandien turi, yra dėkinga savo šeimai. Ir savo dainavimo vadovei Eleonorai Kirkilienei.
O prieš dvejus metus pelnytą pergalę televizijos projekte „Lietuvos balsas“ mažeikiškė vadino įrankiu siekti tolimesniems savo tikslams.
„Ir toliau kursiu. Bandysiu žmonėms perteikti savo muziką ir surasti kuo daugiau klausytojų. Bandysiu skleistis kaip atlikėja. Tokia dabar mano misija“, – savo ateities planus apibūdino pašnekovė.

One Reply to “Mažeikiškės atlikėjos gyvenime – naujas etapas”

  1. TTT parašė:

    Gal internetine rubu parduotuve
    jei padėjo taip apsirengti
    Man patinka atlikėjos stilius.Rūbai parinkti pagal dainos tipą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*