Mažeikiškės mokinės ir Prezidentės mokytojos laiškas

Šventės išvakarėse Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija gavo buvusios mokinės Stefos Lukošiūtės-Kasiulaitienės laišką, kuriuo noriai pasidalijo su „Santarvės“ skaitytojais.

LR Prezidentūros archyvo nuotrauka

Brangieji,
Jums rašo 59 abiturientė Stefa Lukošiūtė-Kasiulaitienė.  Šiuo metu jau pensininkė. Artėjant tokiai didelei valstybės šventei, kilo noras padėkoti Jūsų mokyklai už suteiktas labai geras žinias ir už tai, kad visą gyvenimą lydi patys gražiausi prisiminimai.
Tuo metu mokykloje dirbo Mokytojai – asmenybės: Šlekiai, Stoniai, Adakauskai, Rupšiai ir kt. Tai ištisos šeimos, paaukojusios savo gyvenimą mokyklai. Šviesus Jų atminimas.
Baigusi mokyklą, tais pačiais metais įstojau į tuometį Kapsuko universitetą ir filologijos fakulteto anglų kalbos ir literatūros specialybę. Buvau gera mokinė, vėliau studentė. Baigusi Universitetą, gavau paskyrimą į Vilniaus Salomėjos Nėries mokyklą ir išdirbau joje 51 metus… Tai reiškia, kad labai mėgau savo profesiją.
Dešimt metų mokiau prezidentę ir daugelį kitų žymių Lietuvos žmonių. Išleidau į gyvenimą 7 abiturientų laidas.
O dabar šiek tiek prisiminimų apie mokyklą. Labai ją mylėjau, taip pat buvau mokytojų mylima. Gyvenau tolokai nuo mokyklos, prie kompresorių mokyklos. Teko kasdien kulniuoti pėsčiomis, bet buvo smagu.
Dabar jau ten neliko nė žymės, kur gyventa. Parsivežėm savo gimtą namą į sodą, 30 km nuo Vilniaus.
Teko mokytis dar senoje mokykloje, tik vėliau pastatė naują. Puikūs prisiminimai iš tų laikų. Tik gal vienintelis nelabai malonus prisiminimas – sporto salė, kuri buvo padaryta iš stačiatikių cerkvės, ant kampo, kur vėliau buvo pastatytas vykdomasis komitetas. Kaip šiandien prisimenu: bažnyčios kupole buvo įtaisyta virvė ir ja reikėdavo kabarotis į viršų. Būdavo labai ten šalta.
Neturėjome geros sporto salės. Iš pamokų niekas nebėgdavo. Tais metais mokyklą baigė didelė abiturientų laida.
Vėliau mokykla pavadinta M. Račkausko vardu. Tai žmogus – asmenybė. Man dėstė Universitete lotynų kalbą. Vėliau aš mokiau ir auklėjau jo anūkę Elenutę Cvirkaitę.
Man labai skaudu, kad nuolat linksniuojami mokytojai. Baisu. O juk tokia sunki profesija. Ne kiekvienas juo gali būti – reikia mylėti vaikus, būti išsilavinusiam.
Atsiprašau, kad tiek daug prikeverzojau, bet labai norėjau padėkoti savo Mokyklai ir palinkėti Jai tvirtybės. Visada, kai išgirstu apie ją, suspurda širdis.
Su meile ir pagarba –
Stefa Kasiulaitienė
Vilnius, 2018-02-08

2 Atsakymai į “Mažeikiškės mokinės ir Prezidentės mokytojos laiškas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Baige 1959 metais,,jokia cia klaida mineti gerbiami mokytojai tuo metu dirbo,sviesus ju atminimas.

  2. sapas parašė:

    Šiame straipsnelyje yra klaidų.Jeigu laiško autorei dabar 59 metai kaip ji rašo ir ji dirbo mokytoja 51 metus ir tai yra didelė apgavystė,nes negalėjo pradėti dirbti mokytoja tik 8 metų amžiaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video