Mažeikiškiams pristatyta kelionėse parašyta novelių knyga

Liudas Dapkus mažeikiškiams skaitė vieną iš savo kūrinių.

„Žuvis, kuri supainiojo duris“ – taip pavadintą knygą neseniai išleido žurnalistas, kelionių vadovas Liudas Dapkus.
Autorius, noveles rašęs penkiose šalyse, dabar leidosi į knygos pristatymų turą po Lietuvą.
Pirmąja stotele tapo Mažeikių rajono savivaldybė.

Ir gerovės, ir nerimo amžius

Svečias, kreipdamasis į knygos pristatymo, surengto Mažeikių viešojoje bibliotekoje, dalyvius kvietė pasikalbėti apie pasaulį, kuris kadaise atrodė tolimas, tačiau dabar yra sumažėjęs, priartėjęs, tačiau dėl naujojo koronaviruso tapęs pavojingu keliauti, pamatyti bei pažinti.
„Gyvenant už metalinės uždangos, mano paties svajonė buvo patekti bent jau į Lenkiją arba Vokietijos Demokratinę Respubliką. Ir štai, praėjus keliems dešimtmečiams, daugelis mūsų dabar gali važiuoti kur tik nori – sienos atidarytos ir tik turėk pinigų bei idėjų“, – kalbėjo svečias.
L. Dapkaus nuomone, pasaulį yra ištikęs gausos metas. Žmonės dabar turi ir gali kur kas daugiau, nei turėjo anksčiau. Tačiau gausa, galimybės neišsprendžia visų reikalų bei problemų. Todėl šis amžius yra ir nerimo amžius.
Knygos autorius pripažįsta: eidamas aukštas pareigas jausdavo nerimą, nežinią dėl to, kas bus. Kelionės padėdavo tą nerimą nugalėti.

Postūmis rašyti knygą – iš žmonos

Savo įspūdžius, potyrius iš kelionių L. Dapkus rašydavo ir publikuodavo socialiniame tinkle „Facebook“.
Susitikimo su mažeikiškiais metu knygos autorius pasakojo, kad jo žmona – iš Mažeikių kilusi Ernesta – buvo tas žmogus, kuris paragino: gana rašyti socialiniuose tinkluose, verčiau padaryti gerą darbą ir tai, ką žmonėms reikia sužinoti apie pasaulį, sudėti į knygą.
Taip atsirado L. Dapkaus knyga „Žuvis, kuri supainiojo duris“. Beje, tai nėra leidinys, kuriame pasakojama, kur keliauti, kokius įdomiausius objektus aplankyti, kokiu kampu fotografuoti, kad jie geriausiai atsiskleistų. Į knygą autorius sudėjo 70 novelių, kuriose supinti 50-yje šalių patirti nuotykiai, įspūdžiai, sutikti žmonės.

Svarbiausia yra patirtys, o ne skaičiai

L. Dapkus yra aplankęs daugiau nei 70 pasaulio valstybių, tačiau pripažino, kad skeptiškai žvelgia į paplitusią madą žemėlapyje smeigtukais žymėti aplankytas šalis. Nes esmė yra ne skaičiai, o tai, kokias patirtis įgyji, kokius naujus dalykus pamatai, kokius žmones sutinki.
„Kelionėse taip jau yra, kad jei visas atostogas pragulėsi ant gulto, prie baseino, skaitydamas laikraštį, grįžęs neturėsi ko papasakoti. Pasakojimai gimsta tada, kai prasideda visokios kebeknės, kančios, kai pradedi galvoti: kodėl mano skrydį atidėjo, kodėl manęs iš viešbučio niekur neišleidžia“, – šypsojosi ir žmones kuo daugiau keliauti drąsino knygos autorius.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*