Mažeikiškis ir po dešimties metų teigia: „Mes – Lietuvos ateitis“

Prieš dešim metų švenčiant valstybės devyniasdešimtmetį Mažeikių gatvėmis riedėjo spalvingas automobilis, jo „keleiviai“ sveikino gyuventojus, dovanojo jiems balionus, geras emocijas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prieš dešimt metų švenčiant valstybės atkūrimo 90-etį rajone renginių buvo ne mažiau nei jų skirta valstybės šimtmečiui. Vyko iškilmingi posėdžiai, minėjimai, koncertai, sporto varžybos, parodos, jaunimo akcijos, susitikimai.
Daug smagių emocijų mažeikiškiams padovanojo jaunimo akcija „Mes – Lietuvos ateitis“, kuriai vadovavo mokytojas Dovydas Punia.

Įvykiams – dešimt metų

Po dešimties metų „Facebooko“ pagalba pabandėme susirasti spalvingo sunkvežimio, važiavusio miesto gatvėmis, „keleivius“. Tačiau daugelis atpažino tik akcijos iniciatorių D. Punią.
Į redakciją užsukęs mažeikiškis bandė įvardyti kartu su juo keliavusius bendraminčius, tačiau ir jam tai sunkiai sekėsi. Jeigu ir prisiminė vardus, tačiau kaip susiklostė tų žmonių likimas, jam neaišku. Artimiau bendrauja tik su Vilniuje įsikūrusia Kristina. Jis spėjo, kad dalis jaunuolių bus išvažiavę į kitas šalis.
„Sunku prisiminti, kaip ta idėja gimė. Tada ne tik Muzikos mokyklose mokytoju dirbau, Kultūros centre teko prisidėti prie šokių, kitokių renginių organizavimo. Taip, matyt, atėjo mintis ir išradingiau įsilieti į Vasario 16-osios šventimą. Atsirado palaikančiųjų“, – bandė prisiminti pašnekovas.

Pilietiškumo nemažėja

D. Punia prisipažįsta, kad galbūt kokius šešerius metus jis buvo pasyvesnis, įvykius labiau stebėdavo iš šalies. Taip, pilietiškumas niekur nedingo. Tai liudija ir jo namų kieme kasdien plevėsuojanti trispalvė. Ir valstybinių švenčių renginiuose, jei tik būna Mažeikiuose, dalyvauja. Tačiau jo veiklą šiek tiek apribojo šeimyniniai dalykai: Norvegijoje – savas verslas, gimė sūnūs, kuriems dabar treji ir aštuoneri metai, vyko namo statyba, kt.
Be to, D. Punia yra motociklininkų klubo „Juodvarniai“ viceprezidentas. Tai reiškia, kad veiklos atsiranda, prasidėjus motociklininkų sezonui.
Baikerių keliai veda į įvairias šalis, trispalvės vėliavėlės ant motociklų yra ir savotiškas Lietuvos pristatymas. O klubo emblemoje yra ir žodis „Mažeikiai“.

Vasaros sezoną skirs šimtmečiui

D. Punia neabejoja, kad šimtmečio jubiliejaus renginių neaplenks ir klubo „Juodvarniai“ nariai, bent jis juos raginąs dalyvauti.
Turi klubo viceprezidentas sumanymų ir jubiliejiniams valstybės metams. Kasmet mažeikiškiai baikeriai su motociklais apsuka ratą apie Lietuvą. Tačiau šiemet planuojama praplėsti maršrutą, į jį įtraukiant piliakalnių, dvarų, žymesnių vietovių aplankymą.
„Tikslas būtų – pažinti Lietuvą. Keliaujame po pasaulį, o kiek dar neaplankytų vertybių yra čia, Lietuvoje“, – pastebėjo pašnekovas.
Klubas „Juodvarniai“ mažeikiškius kasmet džiugina ir roko festivaliais, kurie tapo savotiškomis vasaros palydomis.

Iniciatyvų trūksta

35 metų vyras, žvelgdamas į savo patirtį, samprotavo, kad jauniems žmonėms šiek tiek trūksta patriotiškumo, iniciatyvų. Dovydas prisiminė, kaip bene 2003 metais drauge su kitais mažeikiškiais sukūrė trumpametražį filmą. Patys viską darė, ši iniciatyva sulaukė ir paramos iš Europos Sąjungos.

Trisdešimt penkerių Dovydas Punia yra motociklininkų klubo „Juodvarniai“ viceprezidentas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Labai daug laiko jaunimas dabar praleidžia prie interneto, kompiuterinių žaidimų. Saikingai gal ir nėra blogai, tačiau vaikams būtina įdiegti ir lietuviškumo, jiems reikia ir liaudiškų dainų išmokti, ir tautiškų šokių“, – samprotavo mažeikiškis.
Dovydas įsitikinęs: geriau atsitraukti nuo kompiuterio ir su draugais gamtoje pasėdėti prie laužo, gal tada atsiras minčių kitokiai veiklai.
Taip, Vasario 16-oji minima mokyklose, darželiuose. Tačiau ten vyksta tai, ką sugalvoja pedagogai.  Dovydas pasigenda jaunų žmonių įsimintinų iniciatyvų.

Ne tik imti, bet ir duoti

Mažeikiškis, kalbėdamas apie mūsų visų pilietiškumą, patriotizmą, prisiminė savo dėdės žodžius. „Niekada nereikia sakyti, ką ta Lietuva man davė, paklausk savęs: o ką tu jai davei“, – taip jis mėgsta paauklėti nepatenkintus situacija Lietuvoje žmones.
Galbūt vargstantiems žmonėms ir nėra lengva džiaugtis, yra tų bėdų mūsų šalyje. Tačiau pašnekovas sutinka: reikėtų suvokti, kad valdžia ir Lietuva – ne tie patys dalykai. Reikėtų įvertinti tai, kad turime laisvą, nepriklausomą šalį.
Pašnekovas pasidžiaugė, kad jo vyresnysis sūnus lanko šokių kolektyvą „Kauškutis“. Šokėjai pasirodys ir per Vasario 16-osios šventę.
Vyras sako, jog labai norėtų, kad jo vaikai užaugtų pilietiški, mylintys Lietuvą.

Problema – emigracija

D. Punia kaip ir prieš dešimt metų tiki, kad „Mes – Lietuvos ateitis“. Tik jam gaila, kad valstybė nepakankamai pasirūpina savo piliečiais ir tų „mes“ mažėja.
Norvegijoje savo verslą sukūręs mažeikiškis teigia, kad emigracija yra skaudžiausia problema.

Baikeriai, keliaudami po pasaulį, pristato Lietuvą, jų motociklus puošia trispalvės, kitokia lietuviška atributika. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Daug važinėjame, bendraujame su užsieniečiais, matome, kokį indėlį kitos valstybė deda į vaikus, šeimas. Pas mus jaunam žmogui įsidarbinti labai sunku, darbdavys prašo, kad darbuotojas turėtų bent penkerių metų patirties. Iš kur jos gausi, jei žmogaus be patirties niekas nenori?“ – retoriškai klausė pašnekovas.
Vyras pastebėjo, kad užsienyje jauni žmonės kaip tik branginami, jeigu darbuotojams trūksta įgūdžių, darbdaviai juos patys apmoko.

Trūksta politinės kultūros

D. Puniai norėtųsi, kad bent per valstybines šventes, ypač tokias svarbias mūsų šaliai, žmonės būtų pozityvesni, nebūtų susiskaldymo. Jo manymu, prie to savo pavyzdžiu galėtų prisidėti ir politikai.
Mažeikiškis kritiškai vertina socialiniuose tinkluose vykstančias kovas tarp mažeikiškių politikų, opozicijos iššūkius.
„Vien puolimas nėra gera taktika. Kol politikai pjaunasi, tol nėra gerų sprendimų. Susėstų prie bendro stalo nesipykdami ir nuspręstų, ką reikia gero padaryti dėl Mažeikių.
Išpuoliai socialiniuose tinkluose nieko gero neduoda Mažeikių įvaizdžiui“, – pastebėjo pašnekovas, pats kol kas nemąstantis apie dalyvavimą politinėje veikloje.
D. Punia rajono politikus kvietė bent valstybės šimtmečio proga pagalvoti apie bendradarbiavimą, sutarimus, o ne kiršinimą.

One Reply to “Mažeikiškis ir po dešimties metų teigia: „Mes – Lietuvos ateitis“”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Puikus žmogus, geras tėtis, nepamainomas draugas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video