Mažeikiškis skulptorius įkūrė Menų asociaciją

Paulius Daujotas. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Menų asociaciją įkūręs Mažeikiuose dirbantis skulptorius, „pdstudijos“ vadovas Paulius Daujotas mano, kad ši asociacija suteiks galimybę paįvairinti miestą meno kūriniais, be to, oficialiai juridiškai įregistravus tokią asociaciją, atsiras galimybė įgyvendinti projektus, o mažeikiškiai galės ją paremti finansiškai.

Sulaukia palankių atgarsių

Mažeikiškiai ir miesto svečiai P. Daujoto kurtas skulptūras mato senamiesčio Laisvės, Mindaugo, Vlado Burbos, Vasario 16-osios, Stoties gatvėse, jie išdėstyti įvairiose erdvėse, kai kurie darbai net įsigudrino įsikurti ant stulpų. Viena skulptūra – „Lagaminas“ nukeliavo į Žemaitijos gatvę.
Paskutinis skulptoriaus darbas – „Laisvam žodžiui“ pastatytas prie po renovacijos atsidariusios Viešosios bibliotekos. Dabar mieste – trylika P. Daujoto darbų.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Aš nepuošiu miesto, aš tik kiekvienam žmogui į smegenis įvedu intrigą. Kiekviena skulptūra, kiekvienas darbelis sukelia kažkokias asociacijas, jausmus“, – įsitikinęs skulptorius.
P. Daujoto iniciatyvą mieste įkurti kuo daugiau skulptūrų parėmė tiek pavieniai mažeikiškiai, tiek įvairios įmonės – jie visi suinteresuoti puoselėti Mažeikių miestą, tad prie šių darbų – medžiagomis, finansine ar kitokia reikalinga pagalba kviečiama prisijungti ir kita miesto bendruomenė.

Reikalingas kitoks statusas

Skulptūrų miestui kūrimu P. Daujotas pradėjo užsiimti neseniai – maždaug prieš dvejus metus. Su šiuo procesu dar ne visi susipažinę, bet kas apie tai sužino, džiaugiasi ir giria vyruko iniciatyvas.
„Kuo tolyn, tuo daugiau atgarsių pareina iš aplinkinių rajonų, iš Dailininkų sąjungos, Dailės akademijos, pačių pavienių skulptorių, dailininkų. Jie stebi, kaip tas procesas vyksta ir svarsto, kiek jis gyvuos. O aš džiaugiuosi, kad mano iniciatyvoms netrukdo Savivaldybė“, – kalbėjo Paulius.
Nepaisant to, kad P. Daujotas menams ir Mažeikių papuošimui skiria didelį dėmesį, jo įkurtos „pdstudijos“ statusas – pelno siekianti įmonė. Situacija susiklostė taip, kad į mažeikiškio darbą dėmesį atkreipė Kultūros ministerija, tačiau jai teikti projektus gali pelno nesiekianti įmonė, turinti juridinį statusą. Todėl ir buvo įregistruota Menų asociacija.

 

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Projektus rašyti dar reikia mokytis, bet juos jau bus galima teikti oficialiai. Tuo pačiu manau, kad mažeikiškiai neabejingi savo miestui, nori jį matyti jaukesnį, patrauklesnį, tad gal kas nors mūsų asociacijai norės pervesti du procentus pajamų mokesčio ar šiaip ją parems“, – viliasi P. Daujotas.

Tikisi mažeikiškių paramos

Menų asociacija – dar visai naujas reiškinys, tad Paulius tikisi, jog kas nors prie jos prisijungs. Nors pats prisipažįsta iki šiol apie tai negalvojęs – mažeikiškiui buvo svarbiausia šiai veiklai gauti juridinį statusą.
„Aš manau, kad ateityje Menų asociacija dirbs ne tik Mažeikių teritorijoje, ji organizuos parodas, galerijas ir kitur“, – teigė P. Daujotas.
Mažeikiai – mūsų visų miestas ir nuo to, kaip jis atrodys, priklausys visų mūsų gerovė ir gyvenimo kokybė, tad norintiems vienaip ar kitaip prisidėti prie skulptoriaus P. Daujoto iniciatyvos ir paremti mėnesį jau gyvuojančią Menų asociaciją dviem procentais, skelbiame jos juridinio asmens kodą: 304196898.

15 Atsakymų į “Mažeikiškis skulptorius įkūrė Menų asociaciją”

 1. siūlau parašė:

  prie tos asociacijos prisijungti A. Balčiūnui, nes jo ‘apvalioji” ir P. Daujoto menas labai tinka vienas prie kito

 2. S parašė:

  Tokios skulpturos rudziu gabalai.neskaitau as tai uz mena tsi niekiniai darbai.tik zmogus isijaucia i savo darbus ir nesuvokia kad kuria kvadrate skyles ir akmenis sudeda. Nu komon……..ir patys atrodo neestetiskai, bednai.jei esi menininkas tai gali renktis meniskai, isskirtinai, o ne, kaip navala is caro pimpal…..o metu rubais.manau nepagarba menui ce

 3. Tadas parašė:

  Isijautet i savo mena tik jus ir gal dar keli tokie jusu aplinkos zmones.jus pamatykit ka kiti mano ir ne kazka isgirsit.o mazeikiai ima jei duodi ir neziuri koki mena siu atveju nepuosianti miesta. O iskelti ziniasklaida moka kas nebutina2B8

 4. E parašė:

  Na nuotraukose matosi kad daro ir grazesniu darbu kryziai statulos vistikne rudyse vien suoliukai ir akmenys

 5. Mazeikiete parašė:

  Kas nusprende, kad sios skulpturos turi puosti Mazeikius?Ar buvo kokia paroda ar apklausa?Kodel vienas zmogus sprendzia,kad tai ira grazu?

 6. Saulė parašė:

  Nu niekas neprašo girti, ar aikčioti iš malonumo, – nepatinka – praeik ir nežiūrėk. Ne ant tako gi tos skulprtūros stovi. Nepuošia miesto? O kas puošia? išmindžioti žolynai? Šiukšlių krūvos prie konteinerių? Džiaukitės tada jomis, jei išvis džiaugtis mokate.

 7. to Saulė parašė:

  gal galėtumėte paaiškinti, kuo skiriasi tas surūdijęs “menas” nuo šiukšlėmis apkrautų konteinerių??? Juk ir ten, ir ten – atliekos. Tik šiukšles apie konteinerius kartais aprenka ir išveža, o tas surūdijęs “menas” taip ir lieka “puošti” miestą

 8. Saulė parašė:

  Tai ir puiku kad jums patinka besikeičiantis vaizdas prie konteinerių. Džiaukitės juo, o aš pasidžiaugsiu tomis “surūdyjusiomis” skulptūromis. Tinka?

 9. to Saulė parašė:

  Ponia, siūlyčiau dar kartą perskaityti komentarą – ten jūsų klausiama, o ne teigiama. Beje, jūsų rašymo maniera ir “menininko” akys nuotraukoje labai panašios, t.y. isteriškos

 10. Žiurkė žiurkėms parašė:

  Manau, kad perdaug laiko praleidžiate skaitydami ir rašydami komentarus… Pavydyti bet ko, o patys statote mašinas ant šaligatvių ir vejų… šikinate šunis vaikų smėlio dėžėse… ir dzin… nieko nesukurdami, nieko neaukodami, tik dejuodami ir niekindami… Eikit geriau pasivaikščiot… gal kas į liūlį užmes…. Sėkmės, Pauliau… ir atleisk, pasaulis jau toks… akivaizdu, kad likom čia kaip liekanos… kai kas ir visai apniktas rūdžių…

 11. Nesuprantu parašė:

  ko jūs, žmonės, pykstatės? Nu yra tos skulptūros – puiku. Bent vienas žmogus kažką daro, kad miestas būtų kitoks. Jei atidžiai skaitėt straipsnį, pats Paulius D. sako, kad jis nori savo skulptūromis mažeikiškius išprovokuoti susimąstyti. Iš komentarų sprendžiu, kad jam tai pavyko.O ar prieš statant skulptūras reikia surengti referendumą – tai jau “briedas”. O už čemodaną, Pauliau, ačiū, kai buvau pavargęs ir laukiau autobuso, buvau, nepyk, ant jo prisėdęs – vietos daugiau nebuvo, nes pilna žmonių. Taigi, tavo darbas net funkcionalus. Ir už tai, kad čia tokie komentarai… nekreipk dėmesio – eilinį kartą pasirodom, kad kaimas yra kaimas. O tu gyvuok ir dirbk. Dar kokias dešimt skulptūrų sugalvok, kad mažeikiškiai iš zlasties privarytų į kelnes.

 12. Daiva parašė:

  Labai saunu , kad Mazeikiuose oasirode skulpturos.Mano nuomone. lagamino ideja super…Akmenis sudetus proporcingai tik vakar pamaciau, o akmuo vamzdyje…privercia nusisypsoti.Sekmes kuryboje.

 13. Ingrida parašė:

  Pauliaus meno kritikams belieka džiaugtis plastmasinėmis gėlėmis papuoštu miestu. Va čia tai menas. Dar turbūt grožis- nukopijuoti (visi žinom nuo kurio miesto) gargarai gėlių daugiaaukščiai vazonai… Čia irgi fantazijos ir kūrybos (plagijavimo) viršūnė. Beskonybė visiška. Tokios puošmenos daug pasako apie mus ir mūsų miestą: nuododus, užmirštas, kopijuojantis ir, deja, tik egzistuojantis, be fantazijos ir pagarbos kuriančiam ir dovanojančiam.

 14. Vardas (privalomas) parašė:

  zap labanaktis

 15. Joo parašė:

  Na va, gerai, kad perskaičiau komentarus, pasirodo Laisvės gatvėje vazonai “papuošti” plastmasinių gėlių kompozicijomis, o aš visą tą laiką galvojau, kad ten kas nors papalaidotas… provincija yra provincija….Mažeikiai kartais suspindi lyg iš glūdomos.. Vasarą tose metalinėse piramidėse belekokios (jokios kompozicijos) susodintos gėlės(baisu)…. kaip baisi buvo ir žolinių šventė praėjusią vasarą prie kultūros centro…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top