Mažeikių žiūrovams – „Teatro skrajonės 2018“

Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis priminė vaikams jų mėgstamus knygų personažus. Laimos ČERNAUSKIENĖS nuotr.

Tris dienas Kultūros centre vyko renginiai teatro mėgėjams – „Teatro skrajonės 2018“. Septintųjų „skrajonių“ metu mažeikiškiai išvydo tris spektaklius bei turėjo progą pasirungti protų mūšyje.

Organizatoriai pasistengė, kad „Teatro skrajonės 2018“ sudomintų tiek jaunus žiūrovus, tiek vyresnio amžiaus mažeikiškius, parinkti ir įvairesnių žanrų spektakliai.
„Skrajones“ atidarė svečiai iš Anykščių kultūros centro, atvežę spektaklį „Daukantas“, sukurtą pagal Justino Marcinkevičiaus draminę apysaką. Šio pastatymo režisierius – Jonas Buziliauskas.
Vaikus į mažeikiškių teatro šventę pakvietė Klaipėdos jaunimo teatras – režisierė Neringa Krunglevičiūtė pabandė viename spektaklyje suburti įvairių knygų vaikams personažus, tad ir spektaklį pavadino „Knygų personažai atgyja“. Jaunieji žiūrovai spektaklio metu įsijungė į interaktyvų žaidimą ir turėjo progą pabendrauti su savo mėgstamais personažais iš Astridos Lindgren istorijų ar „Batuoto katino“.
Šiuo metu itin populiarūs protų mūšiai, tad šis žaidimas įtrauktas ir į „Teatro skrajonių 2018“ repertuarą. Protų mūšio, kurį vedė Laurynas Jonauskas, tema ir klausimai buvo susiję su teatru – su Lietuvos teatro pradininko, mūsų kraštiečio Juozo Vaičkaus gyvenimu ir kūryba. Varžėsi keturios mišrios komandos, sudarytos iš Mažeikių trečiojo amžiaus universiteto, Gabijos bei Merkelio Račkausko gimnazijų.
Šiemetinių „Skrajonių“ repertuarą užbaigė premjera – į ją pakvietė Kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatro trupė „Visavi“. Žiūrovai išvydo Daivos Gedvilienės režisuotą spektaklį „Siena“, scenarijų parašė pati režisierė.
Vaidas RUNKAUSKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*