- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiuose – nebylaus kino peržiūrų projektas

Organizatorių nuotr.

Kirtimų kultūros centras vykdo nebylaus kino peržiūrų ciklą „Garsinės peržiūros“. Garso takelius nebyliesiems filmams kuria ir gyvai atlieka šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai.
Rugpjūčio pabaigoje projekto dalyviai iškeliauja į Lietuvos regionus. Jie neaplenks ir Mažeikių.

Projekte „Garsinės peržiūros“ dalyvauja „Auksinio scenos kryžiaus“ už muziką spektakliui nominantai, daugelio džiazo konkursų laureatai Mantas Augustaitis (būgnai), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara).
Pasak projekto koordinatorės, Kirtimų kultūros centro projektų vadovės Onos Kotrynos Dikavičiūtės, „Garsinės peržiūros“ yra skirtos praplėsti kino renginių repertuarą regionuose ir modernios muzikinės interpretacijos pagalba pažvelgti į nebylųjį kiną naujai.
Į Mažeikius projekto organizatoriai atveža trumpųjų komedijų programą.
Bus galima pamatyti šiuos filmus:
„Miegantis Paryžius“, rež. Rene Clair, 1924 m., 35 min. „Miegantis Paryžius“ ankstyvojo mokslinės fantastikos žanro pavyzdys, sukurtas žaismingose siurrealizmo ir dadaizmo įtakose. Filmo veiksmas buvo filmuojamas ant Eifelio bokšto – aktoriai be jokių apsaugų kabėjo ar sėdėjo ant metalinių bokšto konstrukcijų!
„Žaislinis namelis“,  rež. Buster Keaton, 1921, 23 min. Filmas „Žaislinis namelis“ yra tarsi sapnas sapne – pilnas simbolikos, besidubliuojančių personažų, veidrodžių ir siurrealių vaizdų, nuolat komiškai apgaunančių žiūrovą.
„Namas, kuriame vaidenasi“, rež. Buster Keaton, 1921, 20 min. Šiame filme Busteris Keatonas vaidina nuoširdų banko klerką, kuris klaidingai apkaltinamas banko apiplėšimu ir sukčiavimu. Priešingai nei „Žaisliniame namelyje“ ar „Miegančiame Paryžiuje“, čia magiški elementai yra tik apgaulė, skirta suklaidinti ne žiūrovą, o filmo veikėjus.

Peržiūra vyks rugpjūčio 21 d., 20 val. „Menų stotyje“ (Stoties g. 1, Mažeikiai).