Medikams dedikuotame dviratininkų žygyje dalyvavo ir mažeikiškė

Mažeikiškė Rita Alšauskienė sako, kad jai buvo malonu dalyvauti dviratininkų žygyje, kurio esmė – padėkoti Lietuvos gydytojams. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Valstybės dieną Vilniuje prasidėjo Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo (LKA KK) organizuotas žygis „LT – 102 No Covid-19“. Per Lietuvą važiuojantys šio žygio dalyviai stojo prie didžiausių šalies ligoninių padėkoti medikams už jų darbą sudėtingiausiu mūsų šaliai – koronaviruso protrūkio laikotarpiu.
Šiame žygyje dalyvavo bei nuo Šilutės iki Šiaulių nuvažiavo ir Mažeikių turistų klubo narė Rita Alšauskienė.

Dalyvavo ir ankstesniame žygyje

Prieš dvejus metus, 2018 metų vasarą, šio keliautojų klubo nariai jau buvo surengę Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtą dviratininkų žygį. Tąkart jo dalyviai važiavo aplink Lietuvą aplankydami pasienio teritorijos miestus bei miestelius. Viena iš jų – ir R. Alšauskienė, jau porą metų palaikanti ryšius su šiuo klubu bei jo nariais.

Akimirka iš medikų pagerbimo šventės prie Respublikinės Šiaulių ligoninės. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Pernai Keliautojų klubas sugalvojo naują žygį: per 5 vasaras, per dvi savaites numinant po 1 tūkst. kilometrų, apvažiuoti aplink Baltijos jūrą. Šią liepą turėjo įvykti jau antrasis žygio etapas. Tačiau planus sujaukė koronaviruso pandemija.
„Planuotą žygio etapą jie nukėlė į kitus metus, nutarė važiuoti į didžiąsias Lietuvos ligonines ir padėkoti medikams“, – „Santarvei“ pasakojo neseniai iš žygio sugrįžusi R. Alšauskienė.

Dalyvavo tik viena mažeikiškė

Pasak pašnekovės, jai visada labai svarbu yra tai, kiek ir kuo pagrįstos vienokios ar kitokios idėjos. Sužinojusi, kad bus toks padėkos žygis, moteris nutarė prisijungti.
Reikalai „sukrito“ taip, kad iš mažeikiškių turistų klubo narių daugiau niekas šiame žygyje nedalyvavo. Todėl Ritai teko vienai pačiai susiplanuoti logistinius reikalus.
Ji padarė paprastai: pirmiausia pasižiūrėjo, kad iš Mažeikių į Šilutę važiuoja autobusas. Tada sužinojo, ar tądien, kai jai reikėjo atsidurti pasirinktame žygio punkte, važiuos didelis autobusas ir ar į jo bagažinę bus galima įdėti dviratį. Ir išvyko.
Šilutės rajone esančioje Juknaičių gyvenvietėje Rita prisijungė prie didelio ir draugiško dviratininkų būrio.

Aplankė trijų ligoninių medikus

Mažeikiškės įspūdžiai, patirti penkias dienas keliaujant su Keliautojų klubo nariais ir dviračių entuziastais, – patys geriausi. Pasak pašnekovės, žygis buvo puikiai suorganizuotas, dviratininkų pasirinktas greitis, nors ir nemažas, bet važiuoti nesunku. Žygio dalyvius įvairiose Vakarų Lietuvos vietovėse pasitikę žmonės buvo draugiški.
„Man dalyvaujant šiame žygyje teko pabuvoti trijose ligoninėse – Šilutėje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Teko pabendrauti ir su Šiauliuose medikams apdovanojimus įteikusiu Sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Man jis pasirodė šiltas, gerą humoro jausmą turintis žmogus“, – įspūdžiais pasidalijo R. Ašauskienė.

Dviratininkai pabuvojo ir ant Klaipėdos molo. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikiškei prasminga atrodo ir žygio organizatorių idėja vežti ir kiekvienos aplankytos ligoninės medikų bendruomenei įteikti po trispalvę, vėliavėles, simbolizuojančias Lietuvos valstybę ir kariuomenę.

Daryk tai, ką tuo metu gali padaryti

Padėkos medikams žygio dalyvė R. Alšauskienė sako, kad koronavirusas ir jo padariniai jai iki šiol neatlėgo, neatslūgo.
Mažeikiškės sūnus gyvena užsienyje. Virusas sugriovė jos atostogų planus, „nusinešė“ kelionę pas sūnų.
„Sūnų matau retai ir tai, kad šią vasarą nebus susitikimo su juo, jau yra nesugrąžinama. Bet juk nuo mūsų, Lietuvos piliečių, nepriklauso, kada bus atvertos sienos, kada bus saugu keliauti. Reikia daryti tai, ką šiuo metu gali daryti.
Padėka medikams, man atrodo, ir buvo tai, ką mes, keliautojai, galėjome padaryti“, – apibendrino „Santarvės“ pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*