Mūsų kraštietė – „Lietuvos pašto“ konkurso nugalėtoja

Živilės Spūdytės piešinys sulaukė ir daugiausia internetinio balsavimo dalyvių, ir vertinimų komisijos narių balsų. Nuotr. iš „Lietuvos pašto“ archyvo

„Lietuvos paštas“ jauniesiems – jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusiems dailininkams buvo paskelbęs konkursą „Nepriklausomi“. Konkurso dalyviai buvo kviečiami sukurti meno kūrinius, kurie galėtų puikuotis ant LP EXPRESS paštomatų terminalų.
Konkurso nugalėtoja tapo iš Mažeikių kilusi, Šiauliuose šiuo metu gyvenanti grafikė Živilė Spūdytė-Žvėrūna.

Konkursą skyrė Lietuvos nepriklausomybės sukakčiai

Ir ankstesniais metais bendrovė stengdavosi, kad jos valdomus siuntų terminalus papuoštų Lietuvoje gyvenančių bei kuriančių menininkų piešiniai.
Lietuvos nepriklausomybės trisdešimtmečio proga šiemet nutarta paskelbti konkursą, skirtą trisdešimtmečiams ir jaunesniems dailininkams.
Norintieji dalyvauti konkurse „Nepriklausomi“ elektroninėmis priemonėmis turėjo sukurti savitarnos siuntų terminalo maketus – arba po vieną konkursinį darbą, arba kelias to paties kūrinio interpretacijas tema „Lietuvos valstybės laisvė ir nepriklausomybė“.
Už konkursinius darbus savo balsus internetu galėjo atiduoti visi norintieji, balsavimas vyko bendrovės interneto svetainėje. Be svetainės lankytojų, darbus vertino ir nepriklausomi komisijos nariai: Algis Kriščiūnas, Jolita Vaitkutė, Artūras Širinas ir „Lietuvos pašto“ atstovas.

Živilė Spūdytė-Žvėrūna. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nupiešė kuriantį startuolį

Buvo išrinkti 4 autoriai, kurių darbai puikuosis ant Lietuvoje esančių savitarnos siuntų terminalų.
Komisijos nariai turėjo po vieną balsą, kurį savo nuožiūra skyrė labiausiai patikusiam konkursiniam darbui. Komisijos nario konkrečiam darbui skirtas balsas padvigubino balus, kurie buvo surinkti viešo balsavimo internete metu. Laimėjo 4 darbai, kurie, susumavus visus balsus, jų turėjo daugiausiai. Jų autoriai: Ž. Spūdytė, Aušra Turskytė, Tautvydas Vidugirs, Vytautas Vy.
Komisija savo balus vienbalsiai atidavė mūsų kraštietei, iliustratorei Ž. Spūdytei, prisistatančiai kūrybiniu Žvėrūnos slapyvardžiu.
Savo darbe „Startuolio kūrimas Lietuvai“ grafikė pavaizdavo šiuolaikinį jauną žmogų, naktimis kuriantį startuolius, kuris įkvėpimo semiasi iš tėvų pamėgtų „Anties“ dainų, pasakojimų apie Dainuojančią revoliuciją bei trijų Baltijos valstybių žmones, susikibusius rankomis Laisvės kelyje…

Surinko daugiausia balsų

Komisijos narių – žinomų Lietuvos menininkų nuomone, Žvėrūnos kūrinys atspindi šiandieninę Lietuvą: ją šiandien labai įvairiais būdais kuria kiekvienas, o startuoliai ir yra viena iš naujų nepriklausomos Lietuvos varomųjų jėgų. Komisijai patiko kūrėjos pabėgimas nuo tradicinių lietuviškų simbolių, interpretacija, kuri artima šiuolaikiniam menui. Susumavus visus balsus, Žvėrūna jų surinko 10 304.
„Šį rytą pasitikau su džiugiomis naujienomis. Ačiū visiems balsavusiems, labai smagu turėti jūsų palaikymą! Ir komisijai, kurios dėka pavyko pavyti kolegas, ir startuolis papuoš vieną Lietuvos pašto paštomatą“, – pirmadienio rytą, sužinojusi, kad tapo viena iš konkurso nugalėtojų, geromis žiniomis su savo draugais socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi Ž. Spūdytė.
Po šiuo įrašu menininkė sulaukė daugybės savo bičiulių, meno gerbėjų „patiktukų“ bei sveikinimų.

Tokio susidomėjimo nesitikėjo

„Lietuvos pašto“ atstovė žiniasklaidai Monika Pivoraitė „Santarvei“ sakė: organizuodami konkursą bendrovės atstovai nesitikėjo tokio didelio jaunųjų menininkų sujudimo ir visuomenės susidomėjimo.
Ir šalyje žinomi, ir kūrybinį kelią pradedantys menininkai konkursui pateikė beveik 100 kūrinių. Visuomenė už piešinius atidavė apie 100 tūkst. balsų.
Pasak M. Pivoraitės, kol kas dar neaišku, kokiuose Lietuvos miestuose žmonės išvys 4 savitarnos siuntų terminalus, papuoštus konkurso nugalėtojų piešiniais. Neaišku, ar tarp tų miestų bus Mažeikiai. Tačiau jei taip ir neatsitiktų, „Santarvės“ pašnekovė užsiminė, kad bendrovė ateityje planuoja ir daugiau projektų atskiruose Lietuvos miestuose. Tikėtina, kad dailininkų kūriniais bus papuoštas ir vienas kitas mūsų mieste esantis paštomatas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*