Pagelbėti visuomenei telkiami savanoriai

Lietuvos skautų organizacijos nariai – aktyvūs savanorystės iniciatyvos dalyviai. Nuotr. iš „Stiprūs kartu“ archyvo

Prieš kurį laiką buvo išplatinta informacija, kad ieškomi savanoriai, kurių veiklos tikslas – padėti mūsų mieste bei rajone gyvenantiems žmonėms, kurie patys negali pasirūpinti maistu, vaistais, kitomis būtinomis priemonėmis. Kol kas didelės savanorių pagalbos dar neprireikė, tačiau organizatoriai telkia mažeikiškius, kad, mūsų rajone kilus koronaviruso protrūkiui, būtų žmonių, galinčių operatyviai padėti silpnesniesiems: sergantiems, vienišiems, pagyvenusiems mažeikiškiams.
Registracija ir informacija – telefonais
Pasak Bendruomeninio pagalbos vaikams centro direktorės Daivos Meškienės, iš savivaldybės vadovų išgirdus, kad reikia sutelkti mūsų krašte gyvenančių žmonių, galinčių neatlygintinai pagelbėti silpnesniesiems, pajėgas, jos vadovaujama įstaiga bei darbuotojai į šį poreikį įsiklausė.
Užduotis koordinuoti mūsų krašto savanorių komandos telkimą patikėta centro jaunimo darbuotojai Rimgailei Zarembaitei ir projektų koordinatoriui Irmantui Sujetai.
Norintys ir galintys savanoriauti pilnamečiai asmenys turėtų paskambinti R. Zarembaitei tel. 8 682 52 359 ir I. Sujetai tel. 8 682 72 164. Koordinatoriai suteiks visą reikalingą informaciją.

Ką veiks savanoriai?

Šiuo metu Savivaldybė yra suteikusi galimybę iš užsienio grįžusiems mažeikiškiams izoliuotis atskirai nuo artimųjų. Saviizoliacijai ruošiamos vietos ne tik Mažeikiuose, bet ir užmiestyje. Ieškoma savanorių, kurie atokesniame viešbutyje galėtų užsiimti administracine veikla.
Reikalingi ir žmonės, galintys pagelbėti Telšiuose esančios mobiliosios patikros punkte. Šie savanoriai neimtų mėginių iš galimai koronavirusu užsikrėtusių asmenų, jiems tektų atlikti pagalbinius darbus.
I. Sujeta prognozavo, kad turėtų kilti ir nauja apsipirkimo banga, nes prieš karantiną sukauptos maisto atsargos gali baigtis. Jo nuomone, vyresnio amžiaus žmonėms tai padaryti bus sudėtinga, jiems galėtų padėti savanoriai.
Kai kurios vaistinės („Gintarinės“ bei „Norfos“) paskelbė, kad konsultuoja ir užsakymus priima darbo laiku (9–17 val.), tačiau suruoštus vaistus reikia pasiimti pačiam. Pristatyti medikamentus taip pat galėtų savanoriai.
Kol kas savo klientais pasirūpina Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba. Savanorius buriantys žmonės žvelgia į galimus ateities iššūkius – galbūt socialinių darbuotojų kasdienius darbus: pagalbos sunkiau besiverčiantiems žmonėms teikimą, aprūpinimą maistu, vaistais – bent iš dalies teks perimti savanoriams.

Svarbu žinoti, kam reikia pagalbos

R. Zarembaitė akcentavo, kad tokiu laikotarpiu, kokį visi dabar išgyvename, nėra paprasta susisiekti su vienišais vyresnio amžiaus žmonėmis. Socialiniais tinklais jie dažniausiai nesinaudoja. Ne visi skaito spaudą. Paštu išplatinti informaciją, kad, jei kam reikia, yra galinčiųjų padėti, dabartinėje situacijoje taip pat sudėtinga.
Todėl visų, kas žino kokį žmogų ar žmones, kuriems reikėtų savanorių pagalbos, esate kviečiami paskambinti nurodytais telefonais ir pasidalyti šia informacija su koordinatoriais.

Žmonės geranoriški

Rimgailė ir Irmantas tvirtina nesitikėję, kad mažeikiškiai taip aktyviai įsitrauks į šį reikalą.
„Telefonas tikrai netyla. Kai atsiliepiu, po pasisveikinimo dažniausiai pirmasis klausimas būna, kuo jis ar ji galėtų būti naudingi. Ir žmonės pasiryžę – džiaugėsi R. Zarembaitė.
Vis norintieji įtraukiami į rezervinį savanorių sąrašą. Galinčiųjų ir norinčiųjų savanoriauti sąraše šiuo metu – 40 mažeikiškių. Jų amžiaus vidurkis – 35 metai. Jauniausiam savanoriui yra 18 metų, vyriausiam – 59 metai.
Savanorių koordinatoriai jiems paaiškina, kad turėti tiesioginį kontaktą su asmenimis, kuriems reikia pagalbos, galės tik pilnamečiai. Būtina turėti apsauginių priemonių – vienkartinių pirštinių, dezinfekcinio skysčio, kvėpavimo takus apsaugančių priemonių, rekomenduojama naudoti ir apsauginius akinius.
„Kai tik ko nors gausime, būtinai dalysimės su jais. Žinoma, laukiame, kol apsaugos priemonių atsiras valstybės rezerve“, – teigė I. Sujeta.
Kviečia registruotis internetu
Siekiant pagelbėti pažeidžiamoms visuomenės grupėms, Lietuvoje nuo kovo 18 dienos pradėjo veikti nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“. Žurnalisto Edmundo Jakilaičio sumanytos pilietinės iniciatyvos esmė tokia, kad asmenys, galintys ir norintys padėti savo miesto ar rajono gyventojams, kurie privalo likti namie ir kuriems karantinas yra itin sunkus išbandymas, kviečiami interneto svetainėje www.stipruskartu.lt užpildyti anketą.
Kviečiami registruotis visi, galintys padėti senoliams apsipirkti, galintys maistu paremti skurstančius suaugusiuosius ir ypač vaikus, kurių pamėgti dienos centrai šiuo metu uždaryti. Kviečiami registruotis tie, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais ar kitaip padėti.

Jungiasi ir mažeikiškiai

Nemokamu pagalbos numeriu 1827 kviečiami skambinti tie žmonės, kuriems reikia vienokios ar kitokios pagalbos. Vietovė, miestas, kaimelis, kuriame jie gyvena, nėra svarbūs.
Kadangi nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras turi duomenis apie tai, kokiame regione kiek savanorių yra užsiregistravę, deleguoja tiems savanoriams užduotis – padėti vienam ar kitam asmeniui išspręsti iškilusias problemas.
Savanorių pagalbos koordinavimo centro svetainėje būti savanoriais šiuo metu yra užsiregistravę daugiau nei 3 tūkst. žmonių. Prie šios pilietinės iniciatyvos jungiasi ir mažeikiškiai. Antradienio duomenimis, anketas užpildę ir savo valią pagelbėti tiems, kuriems sunku, buvo išreiškę 17 Mažeikių krašto gyventojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*