Parodoje Telšiuose – nemažai mažeikiškių darbų

Raimondo Milėškos nuotr.

Telšių „Džiugo“ gimnazijoje vyksta moksleivių liaudies dailės regioninio turo atranka į respublikinę Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursinę parodą „Sidabro vainikėlis“. Į šį konkursą darbus pristatė ir vienuolika moksleivių iš Mažeikių.

Saugo etnines tradicijas

Šią parodą jau antrus metus organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras, siekdamas išsaugoti gyvybingas etninės kultūros tradicijas.
„Šis  parodų ciklas sumanytas tam, kad moksleiviai, giliau besidomintys tradicine tekstile, medžio drožyba, paprotine daile ir kitomis tradicinės kūrybos sritimis, galėtų plačiau parodyti savo darbus, tarpusavyje pasivaržyti“, – teigė mažeikiškių darbus kuruojanti Kultūros centro etnografė Jolanta  Kaleckienė.

Daugiausiai – keramikos darbai

Į parodą „Sidabro vainikėlis“ savo darbus pristatė moksleiviai iš Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Plungės, Skuodo, Šiaulių ir Telšių rajonų bei Šiaulių miesto ir Rietavo savivaldybių. Mažeikiškiai šiemet daugiausiai rinkosi keramikos darbus bei karpinius, yra austų iš gamtinių medžiagų bei pintų darbų.
Iš Pavasario pagrindinės mokyklos pristatyti Vaivos Pocevičiūtės, Austėjos Drąsutavičiūtės ir  Lauryno Krasausko darbai. Šiems moksleiviams vadovauja mokytojas Aleksandras Novakas. Trys mokiniai – Simona Mažrimaitė, Aurelija Beitaitė, Gražvydas Puška parodoje dalyvauja iš Merkelio Račkausko gimnazijos. Jų mokytojai – Asta ir Raimondas Milėškos.

Židikiškiai – antrą kartą

Darbus į parodą pristačiusioms Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokinėms Gabrielei Meškaitei, Ievai Petkevičiūtei vadovauja mokytoja Tatjana Damulienė. Į Telšius taip pat išvežti Balėnų pagrindinės mokyklos mokinio Nerijaus Balsio darbai, jo mokytoja – Nijolė Daučiūnaitė. Antrus metus parodoje „Sidabro vainikėlis“ dalyvauja Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos mokinės. Šiemet mokytoja Inga Šilinskaitė parodai pasiūlė Rasos Galdikaitės bei Gretos Jonušaitės darbus. Beje, Rasa šioje parodoje-konkurse laimėjo trečią vietą šalyje.
Komisija darbų atrankos į respublikinę parodą rezultatus paskelbs per parodos uždarymą – balandžio 3 dieną.

Raimondo Milėškos nuotr.

Raimondo Milėškos nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*