Paskutinių šauktinių gretas papildė ir mažeikiškiai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę paskutiniai privalomosios karinės tarnybos šauktiniai pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Tarp jų – ir būrys mažeikiškių.

Išvyko ir mažeikiškiai

Pirmadienį ir trečiadienį beveik 900 nuolatinės pradinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių pradėjo tarnybą Lietuvos kariuomenėje, jie buvo paskirstyti į šešis visoje šalyje esančius dalinius. Kaip informavo Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas, štabo seržantas Mindaugas Jokubas, tomis dienomis karinę tarnybą pradėjo ir 15 mažeikiškių vaikinų, jie buvo nukreipti tarnauti į Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ kuopas, Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalioną Radviliškyje ir Kunigaikščio Margirio motorizuotąjį pėstininkų batalioną Klaipėdoje.
Daugiau kaip 600 paskutinio kontingento karių atlikti tarnybą pasirinko savo noru arba pirmumo tvarka, o maždaug 270 karo prievolininkų pašaukti privalomai.
Tarnybą Lietuvos kariuomenės daliniuose šiais metais buvo pakviesti atlikti 3864 jaunuoliai. Iš Mažeikių rajono tarnybą šiemet pradėjo 45 kariai, trys iš jų – merginos.

Nauji sąrašai – sausio pradžioje

Išleidus paskutinius karius, pradedama laukti naujojo šaukimo – 2019 metų sausio 4-ąją Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) bus sudaryti 2019 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai.
Šių metų sausį į sąrašus buvo įtraukta per 27 tūkst. karo prievolininkų.
Kaip ir ankstesniais metais, 2019 metų karo prievolininkų sąrašai bus paskelbti interneto svetainėje https://sauktiniai.kam.lt.
KAM informuoja, kad prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada karo prievolininkas turi susisiekti su savo regioniniu karo prievolės ir komplektavimo skyriumi.
Kaip ir šiemet, į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu kitąmet nebus siunčiami, visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internetu.
Kaip informavo M. Jokubas, Mažeikių KPK poskyris vis dar bazuojasi Telšiuose, tikimasi, kad į Mažeikius jis persikraustys kitų metų rudenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*