Pristatome geriausius rašinių konkurso „Grožio kultas“ kūrinius

Greta Špokauskaitė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

16-metė Greta Špokauskaitė konkursui „Grožio kultas“ pateikė rašinį „Kas svarbesnis: vidinis ar išorinis grožis?“ Šis kūrinys pripažintas vienu geriausiųjų.
Gimnazistė rašinyje svarsto apie vidinio ir išorinio grožio reikšmę mūsų gyvenimuose. Mokinė pastebi: nors dažnai mus patraukia išorinis patrauklumas, toliau bendraujant tampa daug svarbiau tai, kas yra žmogaus viduje.

Kas svarbesnis: vidinis ar išorinis grožis?

Kovos ringe jau nuo žilos senovės kaunasi vidinis ir išorinis grožis. Kol vienas aiškina, kad geras ir doras žmogus yra tikrasis grožis, kitas atsikerta, kad tik gražia išvaizda galima pritraukti kitų dėmesį. O kaip yra iš tikrųjų? Kas žmogų daro gražų?
Grožio kultas vis labiau užkariauja pasaulį. Išorinis grožis tampa kone būtinas, norint pritapti šiuolaikinėje visuomenėje. Tų pačių žmonių sukurti grožio standartai mums nuo pat mažų dienų yra kalami į galvas. Televizija, žurnalai, socialiniai tinklai – visur matome dailias, išbalintas šypsenas, gražų, liekną kūną, kerinčius žvilgsnius ir tobulai lygią odą. Kone kiekvieną dieną matant šiuos vaizdus ir lyginant su savo išvaizda, tikrai pasidaro nejauku. Visuomenė įrašo į mūsų smegenis: būsi negražus – tave visi atstums. Grožio kultas tarsi sukuria savotišką „grožio kartelę“, kurią peršokus tu tapsi visų mėgstamas ir priimtinas, arba gali susmegti į nevilties ir vienišumo liūną, nes niekas nenorės būti šalia. Tačiau ar iš tiesų žmonės priima tik tuos, kurie yra išvaizdūs?
Nors graži išvaizda tikrai prideda „mėgstamumo taškų“, bet derėtų prisiminti ir žmogaus vidines savybes ir vertybes. Šiai temai galime pritaikyti ir lietuvių dažnai naudojamą posakį: „Pagal rūbą sutinka, pagal protą išlydi“. Tai graži išorė nėra pasaulio viršūnė? Ne. Žmonės sutinka tave pagal tai, kaip tu atrodai, bet bendraudami su tavimi jie įsigilina į tavo vidų. Turbūt ir tavo draugai tave labiau vertina už tai, kad esi draugiškas, nuoširdus, kad su tavimi gera bendrauti, o ne vien už tai, kad turi gražius plaukus, tobulą figūrą ar spindinčią odą. Tik vidinis grožis priverčia kitą asmenį tave pamilti. Žinoma, graži išorė lengviau pritraukia gerbėjus, tačiau tik vidinis grožis suteikia galimybę kitam žmogui tave tikrai pažinti ir dėl to nuoširdžiai mylėti.
Taip pat išorinis grožis gali būti suvaidintas. Niekas neprivers tavęs jaustis gražiu, jei toks nesijausi pats. Jei diena buvo nevykusi ir tu jautiesi prastai, net gražiausi drabužiai ir tobuliausi veido bruožai nepakeis tavo savijautos. Išorinis grožis niekada nepaslėps to, kas dedasi tavo galvoje. Vidinis grožis yra kaip tiesa, kuri anksčiau ar vėliau vis tiek prasibraus į paviršių ir leis visiems žinoti, kaip yra iš tikrųjų. Vadinasi, viskas slypi ne tik išorėje, bet ir viduje.
Savo pamąstymus norėčiau užbaigti mados ikonos, elegancijos įsikūnijimo ir garsios britų aktorės Audrey Hepburn žodžiais: „Kad tavo lūpos būtų gražios, tark tik malonius žodžius. Kad akys būtų gražios, visada stenkis įžvelgti kituose ką nors gero. Kad figūra būtų daili, dalinkis savo maistu su tais, kurie yra alkani. Kad tavo laikysena būtų elegantiška, būk įsitikinusi, kad niekada nesi viena. Kad tavo plaukai būtų gražūs, leisk, kad bent kartą per dieną savo pirštais juos perbrauktų vaikai“. Taigi, net viena iš gražiausių pasaulio moterų patvirtina, jog išorinis grožis nėra pats reikšmingiausias. Tad, jeigu reikėtų lažintis, kas šiame amžius trunkančiame kovos ringe laimės, reikėtų rinktis vidinį grožį, kuris, kaip deimantas mūsų kūne ir sieloje, daro mus vertingais.

Greta Špokauskaitė

One Reply to “Pristatome geriausius rašinių konkurso „Grožio kultas“ kūrinius”

  1. Anonimas parašė:

    Gražios mintys,miela mergaitė,tik sėdi kaip kokia nevala,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*