Rekordinės „Knygų Kalėdos“ praturtino bibliotekas ir globos namus

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos archyvo nuotr.

Per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“ šalies bibliotekoms, globos namams ir vaikų dienos centrams šiais metais padovanota daugiau nei 50 tūkst. naujų knygų.

Padėkojo visiems, prisijungusiems prie akcijos

Kasmet knygų mylėtojus suburianti nuo 2011-ųjų vykstanti akcija šiemet prisijungė prie Prezidentės nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Todėl 2016-ųjų akcijos tema – knygos, kurios keičia gyvenimą.
Prezidentės teigimu, vis daugiau Lietuvos žmonių ir verslo įmonių dovanoja knygas ir noriai dalyvauja socialinę atskirtį mažinančioje veikloje. Tai rodo, kad mums visiems svarbus noras prisidėti prie darnesnės visuomenės.
Valstybės vadovė padėkojo visiems, prisijungusiems prie šių metų „Knygų Kalėdų“ ir dovanojusiems įkvepiančių ir gyvenimą keičiančių knygų.

„Knygų Kalėdų“ rekordas

Šiemet „Knygų Kalėdos“ kvietė ne tik dovanoti, bet ir bendrauti, organizuoti susitikimus. Akcijos proga surengta 2000 edukacinių užsiėmimų, renginių ir susitikimų. Tai – „Knygų Kalėdų“ rekordas. Ypatingą dėmesį sunkumus patiriantiems žmonėms, mažiesiems ir vyresnio amžiaus skaitytojams skyrė ir į savo veiklą juos kvietė socialiai atsakingi akcijos draugai – šalies viešųjų bibliotekų ir filialų, mokyklų bibliotekų darbuotojai.
Aktyviausi šiais metais buvo Šiaulių, Trakų rajonų bibliotekos ir mokyklos, Šilutės Fridricho Bajoraičio ir Birštono viešosios bibliotekos.

Ypač aktyviai įsijungė verslo įmonės

Ypač aktyviai į „Knygų Kalėdų“ veiklą šiemet įsitraukė per pusę tūkstančio verslo įmonių, įvairių organizacijų ir užsienio šalių ambasadų. Jie dalyvavo susitikimuose, organizavo užsiėmimus vaikams, pristatė ir dovanojo jiems gyvenimą keičiančių knygų. Jų tradiciškai dovanojo ir šalies gyventojai, bendruomenės, leidėjai, rašytojai.
Per šių metų „Knygų Kalėdas“ aplankyti vaikų dienos centrai, globos įstaigos, taip pat sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“, Ruklos globos namai, Giraitės senelių namai, Šiaulių ligoninės psichiatrijos klinikos bendruomenė, aklųjų bibliotekos, krizių centrai ir daugybė kitų įvairias socialines paslaugas teikiančių įstaigų.
Nepamiršti ir tautinių mažumų mokyklų, kaimyninių šalių lietuviškų mokyklų vaikai, kurie jau džiaugiasi gautomis knygomis.

Vyksta šeštus metus

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai.
Per šešerius metus šalies viešosioms ir mokyklų bibliotekoms padovanota per 222 tūkst. knygų.

Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video