Sediškiai mini Vytauto Mačernio 99-ąsias gimimo metines

Nuotrauka iš Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos archyvo

Vytauto Mačernio vardas gimnaziją įpareigoja saugoti poeto atminimą. Rudenį ir pavasarį Sedos gimnazistai traukia Šarnelės takais. Šiais metais sumanyta susukti filmą „Mačernio keliu“.

Režisūros ėmėsi Inga Dvaržeckienė. Vytautą Mačernį vaidino Džiugas Vanagas, operatorius – Modestas Litvinas. Filmo dalyviai – dešimtų ir vienuoliktų klasių mokiniai.
Tame kelyje į Šarnelę sustota ir kalbėta apie žmones, kurių dėka V. Mačernis atėjo į Sedą. Pirmiausia ir daugiausia – apie Konstantiną Bružą: prie kapo, Bružų trobos kieme, prie vizijų…
Apeitas V. Mačernio sodas, kurį kadaise sodino Sedos mokiniai ir mokytojai. Sode dar gyva saldinė Vytauto obelis. Pasiklausyta poezijos prie sodybos, parymota prie kapo. Užkopus į kalnelį, kur stovėjo Šarnelės pradžios mokykla, pasimatė kelias į gimtinę. Pavaikščiojo Džiugas – Vytautas ir senuoju Kalvarijos keliu, kur pėsčiomis į Sedą mokyklon ėjo…
Kitais metais švęsim Poeto šimtmetį, o takai į Šarnelę neužžėlė. Atminimas gyvas, nors poetas V. Mačernis gyveno šioje žemėje tik 23 metus ir 133 dienas. Iš 209 parašytų eilėraščių Šarnelėje parašė 200. Tarp jų – ir apie savo gimimą:
Jis gimė Žemaitijos vidury, gal kiek toliau į šiaurę,
Dailiam ūkely, netoli Varduvos krantų.
Birželio pradžioje, bet dieną drėgną, niūrią
Ir, rodos, sekmadienį, pačiu vidurdienio laiku.

Jūratė MEDEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*