Svečiai iš Suomijos džiaugėsi liaudies muzikos tradicijomis ir atlikėjais

„Nilsbyn Pelimannit“ grupėje groja ir dainuoja įvairių profesijų žmonės. Tautvydo ŽALIO nuotr.

Penktadienį kartu su viekšniškiais pavasarį sveikino ir suomiai – liaudies muzikos grupės „Nilsbyn Pelimannit“ atlikėjai. Jie į Mažeikius atvyko pakviesti Viekšnių kultūros centro kolektyvo „Virventa“ – gerų draugų, su kuriais bendrauja jau trečius metus.
Abiem kolektyvams praėjęs savaitgalis buvo įtemptas, tačiau smagus – jie koncertavo ne tik viekšniškių surengtoje kapelų šventėje „Dainuok pavasarį“, bet ir savaitgalį Plateliuose vykusiose „Jurginėse 2018“.

Dėkojo už bendrystę

Viešnagė Žemaitijoje atlikėjams iš Suomijos miesto Paraineno neprailgo. „Mes puikiai praleidome laiką, sustiprinome draugystės ryšius, gėrėjomės puikia muzika“, – „Virventos“ muzikantai jau sulaukė padėkos iš Suomijos.
Ši draugystė užsimezgė mažeikiškio Virgilijaus Radvilo dėka – būtent jis beveik prieš trejus metus supažindino abu kolektyvus, o suomiai „Virventą“ pakvietė į festivalį savo mieste.
Liaudies muzikos grupės pavadinimą „Nilsbyn Pelimannit“ lietuviškai išverstume taip – „Nilsbyn muzikantai“ (Nilsbyn – kaimas Paraineno komunoje). Tai grupė, kuri jau 20 metų groja liaudies muziką.
„Daugiausiai grojame suomių ir švedų liaudies muzikos. Be to, mūsų grupė reguliariai organizuoja šokių vakarus, o kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį rengia liaudies muzikos festivalį“, – sakė grupės bosistas, inžinierius Tuomas Jarvinen.

Groja savo malonumui, keliauja po pasaulį

„Nilsbyn Pelimannit“ vadovas – Jukka Hanninen, akordeonistas, baigęs muzikos mokslus, bet šiuo metu dirba gaisrininku, o laisvu laiku muzikuoja.
Kiti kolektyvo nariai – saviveiklininkai, įvairių specialybių žmonės. Sakki, grupėje grojantis mandolina, yra mokyklos ūkvedys, Jussi – autobusų remonto įmonės planuotojas. Į Lietuvą negalėjo atvykti du „Nilsbyn Pelimannit“ nariai, iš kurių vienas – buvęs mokytojas, dabar jau pensininkas, kita – studentė.
Kaip ir daugelio saviveiklinių kolektyvų, „Nilsbyn Pelimannit“ sudėtis laikui bėgant keičiasi. Pasak vadovo, per 20 grupės gyvavimo metų joje grojo pusšimtis žmonių.

„Virventos“ kolektyvas jau antrą kartą dalyvaus festivalyje Suomijoje. Tautvydo ŽALIO nuotr.

Grupė aktyviai koncertuoja įvairiuose renginiuose, dalyvauja festivaliuose. Ne kartą kolektyvas yra dalyvavęs solidžiausiame Suomijos liaudies muzikos festivalyje Kaustinen, kuris rengiamas kasmet ir tęsiasi visą savaitę.
„Nilsbyn Pelimannit“ atlikėjai plačiai keliauja ir po užsienį. Jie yra koncertavę Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Švedijoje, kitose šalyse. Viešnagė Lietuvoje – jiems pirmoji.

„Virventa“ ruošiasi festivaliui Suomijoje

Svečiams iš Suomijos patiko ir Žemaitija, ir čia išgirsta muzika.
„Buvo nuostabu matyti, kad liaudies muzikos tradicijos Lietuvoje yra gyvos, o muzikos lygis aukštas. Visada malonu matyti ir girdėti talentingus muzikantus, kurie puikiai groja ir tuo, ką daro, mėgaujasi patys. Taip pat buvo svarbu pamatyti, kiek mes turime bendro ir kokie yra mūsų tradicijų skirtumai“, – kalbėjo T. Jarvinen ir pridūrė: Platelių šventėje suomiams buvo smagu girdėti liaudies muzikantus iš Latvijos ir Estijos.
„Nilsbyn Pelimannit“ grupės nariai džiaugėsi pamatę senus draugus ir suradę naujų.
Į tradicinį festivalį Suomijoje, kuris vyks rugpjūčio mėnesį, jie vėl pakvietė „Virventos“ kolektyvą.
Turiningu savaitgaliu patenkinti liko ir šeimininkai. V. Radvilas, Savivaldybės mero patarėjas, laisvalaikiu muzikuojantis „Virventoje“, apibendrino: „Manau, kad ši dviejų kolektyvų draugystė jau yra laiko patikrinta. O po šio vizito abi pusės įsitikino, kad mums įdomu palaikyti draugiškus ryšius. Ir, manau, ilgam. Išvažiuodami mūsų svečiai pasakė, kad kitą vasarą norėtų atvykti į Lietuvą ilgesniam laikui“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*