Tarp „Baltic voice 2020“ laimėtojų – ir mūsų krašto atstovės

Nuotr. iš „Baltic voice“ organizatorių archyvo

Praėjusią savaitę, liepos 2–4 dienomis, Juodkrantėje vyko mažeikiškių organizuojamas tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic voice“.
Festivalis buvo sėkmingas ir Mažeikių krašto dainininkėms.

Renginys pavyko

„Daina – tai jėga, kuri jungia tautas peržengdama visas sienas!“ – tokiu šūkiu vadovaujasi ir festivalio-konkurso organizatoriai, ir dalyviai.
Jau aštuntą vasarą į Juodkrantę pasivaržyti savo gebėjimu dainuoti susirinko apie pusantro šimto atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos. Per tris festivalio dienas jaunieji dainininkai surengė 113 pasirodymų.
Pasak festivalio direktoriaus mažeikiškio Augusto Petkaus, šiemet dėl koronaviruso pandemijos festivalio organizaciniai klausimai sprendėsi kiek kitaip nei anksčiau.
Iš pradžių buvo neaišku, ar festivalis galės įvykti. Vėliau, Lietuvoje laisvėjant karantino sąlygoms, buvo neaišku, kiek dalyvių galės dalyvauti tokiame renginyje, ar jį galės stebėti žiūrovai ir kiek jų galės būti.
„Šiemet viskas sprendėsi greituoju būdu. Net ir nemaža dalis festivalio dalyvių registravosi į jį paskutinėmis dienomis. Ankstesniais metais festivalį-konkursą organizuoti pradėdavome gerokai anksčiau. Bet ir šiemet viską suspėjome ir, regis, viskas praėjo sklandžiai“, – „Santarvei“ sakė A. Petkus.
Organizatoriaus teigimu, šiemet festivalio dalyvių gebėjimai buvo stipresni nei ankstesniais metais.
„Visi dalyviai buvo labai gerai pasiruošę. Ir komisijai buvo sunku išrinkti stipriausius dainininkus. Panašu, kad vaikai ir jaunimas drauge su savo mokytojais karantiną išnaudojo prasmingai, daug dirbo ir daug išmoko“, – pastebėjimu pasidalijo pašnekovas.

Stengėsi labiau nei įprastai

Festivalyje-konkurse „Baltic voice“ Mažeikių rajonui atstovavo šešios muzikos pedagogo, muzikinės „Sekmadienio“ studijos vadovo Antano Dargio mokinės. Jos puikiai pasirodė savo amžiaus dainininkų kategorijose.
Solistė iš Sedos Frėja Gineitytė iš Juodkrantės grįžo kaip „Grand prix junior“ laimėtoja. Dainuodamos solo Rugilė Kairytė festivalyje laimėjo pirmą vietą, o Austėja Petrauskaitė ir Emilija Raišutytė iškovojo trečias vietas. R. Kairytės ir A. Petrauskaitės duetas laimėjo 1 vietą.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*