Tarp konkurso „Mano kraštas per 100 sekundžių“ laimėtojų – mažeikiškių darbai

Edgaras Narkus video konkursuose yra dalyvavęs ir anksčiau. Vaivos SOVAITĖS nuotrauka

Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai buvo kviečiami dalyvauti vaizdo klipų konkurse „Mano kraštas per 100 sekundžių“. Jame dalyvavusių Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių sukurti filmukai – tarp geriausių.

Išrinko tris darbus

Šalies bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ – sukurti filmukus konkursui „Mano kraštas per 100 sekundžių“.
Konkurso organizatoriai mokinių atsiųstus filmukus patalpino svetainėje www.jungiamlietuva.lt, ten už labiausiai patikusius svetainės lankytojai atidavė savo balsus. Jie iš 46 darbų išrinko 25 geriausius, tarp kurių – ir trys Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių sukurti vaizdo pasakojimai.

Sunkiausias apribojimas – laikas

Merkelio Račkausko gimnazijos pirmos klasės mokinys Edgaras Narkus – vienas iš konkursui pateiktų vaizdo klipų autorių.
Gimnazistas apie šį konkursą sužinojo iš mokytojų, kurie jį paragino filmuką sukurti ir dalyvauti.
Kadangi vaikinas domisi video kūrimu, apsisprendė, pasiryžo ir sudalyvavo.
„Filmuku norėjosi pristatyti savo miestą, atskleisti jo grožį. Man atrodo, kad Mažeikiai nėra miręs miestas. Jis gražus ir vasarą, ir žiemą. Tai ir stengiausi atspindėti“, – sakė moksleivis.
Pasak jo, konkurso sąlyga, kad filmukai turėjo trukti ne ilgiau nei 100 sekundžių, buvo sudėtinga. Juolab kad parodyti norėjosi visko daugiau. Kita vertus, sumontavęs filmuotą medžiagą, Edgaras pamatė: viskas pavyko taip, kaip ir norėjosi.

Laimėjo ekskursiją į sostinę

Moksleivio nuomone, tai, kad tarp konkurso nugalėtojų – trys mažeikiškių gimnazistų darbai, nulėmė bendruomenės vieningumas. Jos nariai susivienijo ir negailėjo savo balsų už vaizdo klipus.
Pasak E. Narkaus, didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai gal ir turi daugiau galimybių vieni kitus palaikyti, susivienyti, bet ten mažiau vienybės ir sunkiau pralaužti susvetimėjimo barjerus.
Vaikinas džiaugiasi Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenės pasiekimais šiame konkurse.
Jau netrukus gimnazistai „pasinaudos“ savo laimėjimu – nemokama ekskursija į Vilnių. Jie dalyvaus šiuolaikiškose edukacijose, rungsis viktorinoje dėl Andriaus Tapino, Benedikto Vanago ar Gabrieliaus Liaudansko-Svaro apsilankymo jų mokykloje.
Nuotraukos?

P. S. Interneto svetainėje www.jungiamlietuva.lt galima pasižiūrėti mokinių darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*