Tarp šauktinių – ir būrys mažeikiškių

Šiais metais Lietuvos kariuomenės gretas papildys beveik 4000 šauktinių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Krašto apsaugos ministerijai neseniai paskelbus šių metų šauktinių į Lietuvos kariuomenę sąrašą, paaiškėjo, kad tarp karo prievolininkų – ir daugiau kaip 900 mažeikiškių.

Tarnaus ir mažeikiškiai

Sausio 10-ąją Krašto apsaugos ministerijoje buvo sudaryti šių metų karo prievolininkų sąrašai – į juos įtraukti šiek tiek per 31 tūkst. jaunuolių iš 78 tūkst. potencialių karo prievolininkų, kuriems nuo 19 iki 26 metų. Iš jų į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose bus pašaukti beveik 3830 karo prievolininkų (pernai šis skaičius buvo toks pat, užpernai – mažesnis beveik dviem šimtais).
Į sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jų sudarymo buvo pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, tačiau jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės – tarnybos vietos ir laiko pasirinkimo galimybė bei didesnės socialinės garantijos.
„Į šauktinių sąrašą pateko ir 964 jaunuoliai, kurie privalės atvykti į Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrį. Merginų šiuose sąrašuose nėra, jos karinę tarnybą gali atlikti tik savanoriškai. Kiek iš mažeikiškių išvyks į tarnybą, paaiškės po medikų apžiūros“, – informavo vyresnysis seržantas Giedrius Jaruckis.

Už nepasirodymą gresia atsakomybė

Kariškiai primena: sąraše atsidūrusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami, visa karo prievolininkui aktuali informacija yra pateikta internete, adresu www.karys.lt. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12 340, atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.
„Pirmasis žingsnis yra pasitikrinti paskelbtą šauktinių sąrašą, jeigu jūsų pavardė jame yra, tai ten pat pažymėta, kada reikia atvykti į Telšius. Kol kas Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyris yra Telšiuose, artimiausiu metu šis poskyris turėtų persikelti į Mažeikius. Su savimi būtina turėti asmens dokumentą, banko sąskaitos numerį ir išsilavinimo liudijimą“, – paaiškino vyresnysis seržantas.
Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

Tarnybą pradės kovą

Sudarius ir paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų ir toliau galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jie galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, tarnybos pradžios datą ir gauti 30 procentų didesnes kaupiamąsias išmokas.
Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.
„Jau dabar jaučiamas mažeikiškių antplūdis ir didžioji dalis iš atvykusiųjų pildo pirmumo prašymus. Poskyryje vykdome pokalbį, kurio metu išsiaiškiname, ar nėra priežasčių tarnybai atidėti, tada išrašome siuntimą į medicinos komisiją. Nors mažeikiškius mums priklauso siųsti į Klaipėdą ir Panevėžį, didžiausias srautas nukreipiamas į pastarąjį miestą“, – sakė G. Jaruckis.
Pirmieji šių metų šaukimo nuolatinės privalomosios tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje. Spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais bus didžiausia šaukimo banga, kai į dalinius atvyks daugiau kaip du tūkstančiai karių.

Savanorių nebeužtenka

Devynių mėnesių trukmės privalomoji pradinė karinė tarnyba buvo atnaujinta 2015 metais. Tai buvo padaryta, atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.
Pirmais ir antrais atnaujinto šaukimo metais savanorių visiškai pakako, užpernai jau priverstinai į tarnybą buvo pašaukti 53 jaunuoliai, pernai – 140.
Dar praėjusių metų rugsėjį krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis Seimui teikė siūlymą iki 23 metų trumpinti šaukiamųjų į privalomąją karo tarnybą amžiaus ribą, taip pat ir žemutinę ribą siūlyta ankstinti metais – kviesti aštuoniolikmečius, jeigu jie jau baigę mokyklą. Tačiau šiais metais ši riba nesikeitė.
Toks siūlymas atsirado dėl to, kad 25–26 metų amžiaus žmonės jau yra baigę studijas, kuria šeimas, kariuomenė iš šios amžiaus grupės šauktinių sulaukia daugiausia prašymų atidėti karo tarnybą dėl įvairių priežasčių.
„Esminės įtakos sąrašams sudaryti tai neturėtų, bet yra įvairių nuomonių ir mes tikrai turime dėl to diskutuoti. Jei rasime konsensusą, o einame jo link, tikiuosi, kad mažesnės amžiaus ribos būtų taikomos jau kitų metų šauktiniams“, – teigė ministras.

2 Atsakymai į “Tarp šauktinių – ir būrys mažeikiškių”

  1. 1 parašė:

    gėdos vyrams nedaryk bailį

  2. x parašė:

    Mokame NATO 2% BVP ir dar turime eiti tarnauti .Aš ne tam maitinu šunį , kad už jį ločiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*