Turizmo diena – su kūrybos prieskoniais

Autoriaus nuotr.

Ketvirtadienį buvusi Tarptautinė turizmo diena paminėta susibūrimu Turizmo ir verslo informacijos centre – čia pristatyta mažeikiškės Aldonos Butkuvienės floristinės tapybos darbų paroda bei jos knyga apie Mažeikių rajono piliakalnius.
Vakaro dalyviams buvo surengta pusvalandį trukusi viktorina turizmo tema.

Tarptautinės turizmo dienos paminėjimą Mažeikiuose surengė Turizmo ir verslo informacijos centras, o pagrindinė renginio herojė šiemet – buvusi muziejininkė, dailininkė A. Butkuvienė. Ji centro erdvėse surengė floristinės tapybos darbų parodą „Baltas smilgos šokis“. Autorė papasakojo, kaip gimė tokia paroda, kaip buvo kuriami darbai.
Prieš pristatydama knygą apie piliakalnius, autorė parodė savo sukurtą praėjusiais metais užfiksuotą dokumentinę medžiagą „Kalnai ant kalnų“, kurioje demonstruojami mūsų rajono piliakalniai, kai kurie Europos kultūros paveldo dienoms skirti renginiai.
„Viena iš Europos paveldo temų praėjusiais metais buvo piliakalniai. Aš, kaip visada, neskubu, atsilieku, tad surinktą medžiagą pateikiu tik dabar“, – kalbėjo menininkė.

Autoriaus nuotr.

Knygoje „Kalnai ant kalnų. Mažeikių krašto piliakalniai grafiniuose etiuduose ir fotografijose“ publikuojami pačios A. Butkuvienės nutapyti visi penkiolika mūsų rajono piliakalnių bei jų fotografijos, pateikti aprašymai. Už tai autorė dėkojo prie knygos leidybos prisidėjusiai komandai.
Turizmo dienai skirto vakaro pabaigoje centro darbuotojai surengė viktoriną, kurios temos – istorija, informacija apie lankytinas vietas, su kelionėmis susijusios asmenybės.
Vaidas RUNKAUSKAS

One Reply to “Turizmo diena – su kūrybos prieskoniais”

  1. Mažeikių parašė:

    Turizmo ir verslo informacijos centro veikla yra apgailėtina.Vien kabinetiniai darbuotojai popieriais dirba. Šią vasarą turėjau galimybę dalyvauti Kretingos turizmo ir verslo centro organizuojamuose renginiuose: ekskursijos po miestą, bažnyčias, istorijų (konkrečiai žydų gyvenimas) prisiminimai iš senovės, žygis už Lietuvą, filmų demonstravimai Valančiaus muziejuje ir t.t. Tikras Turizmo centras. Nepaliauja stebinti kaip jie dirba, kiek minčių turi, kiek žmonių domisi ir dalyvauja. O Mažeikių “turizmo” centras ką pasiūlė ? Gėda. Gėda, kad jūs nesuprantate ką turėtumėte daryti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*