„Ventiškių“ patirtys ir įspūdžiai Turkijoje

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių „Ventos“ progimnazijos 5 aštuntų klasių mokiniai, lydimi mokytojų ir ugdymo įstaigos vadovės, beveik savaitę praleido Turkijoje Ušak mieste. Čia jie gyveno turkų šeimose, susipažino su šios šalies kultūra, papročiais, mokėsi tolerancijos bei tobulino savo anglų kalbos žinias.

Mokymosi vizito į Turkiją buvo išvykę Aistė Usorytė, Artūras Sribalius, Mantas Daubaris, Rokas Norbutas ir Rugilė Kairytė. Juos lydėjo mokytojai Karolis Januška ir Lina Čepauskienė. Kartu vyko ir „Ventos“ progimnazijos vadovė Ramunė Badaukienė. Be „ventiškių“ komandos, bendruose susi-tikimuose ir užsiėmimuose dalyvavo Olandijos, Rumunijos ir Graikijos ugdymo įstaigų pedagogai ir moksleiviai.
Kiekviena savaitės diena buvo paskirta tam tikrai veiklai. Vos tik atvykus, Ušak mieste esančioje mokykloje moksleiviai ir pedagogai klausė paskaitos apie tautų panašumus bei dalyvavo meniškoje pamokoje. „Ventiškiai“ turėjo unikalią galimybę susipažinti ir pamatyti, kaip rankomis audžiami tur-kiški kilimai – vieną kilimą visą mėnesį audžia trys moterys. Šis kilimas kainuoja apie tūkstantį eurų.
Taip pat moksleiviai bandė gaminti turkišką picą, baltą mišrainę ir juodus pyragėlius.
Buvo dienų, skirtų ir pramogoms. Mažeikiškiai aplankė Turkijos Canlik kanjoną. Kelionės dalyvių teigimu, nuostabiausi įspūdžiai liko iš dviejų aplankytų žymių vietų – Laodikėjos ir Pamukalės. Lao-dikėja – turkų ir mongolų sugriautas senovės graikų miestas, Pamukalė – regionas, garsėjantis savo mineralinėmis versmėmis, gydomaisiais terminiais šaltiniais.
Atsakomasis turkų vizitas Lietuvoje suplanuotas gegužės 5–11 dienomis.

Mažeikiškių įspūdžiai – „Santarvės“ laikraštyje.

Adelė VARAČINSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*