Vietiniai kolekcininkai buriasi į draugiją

Akimirka iš kolekcininkų susitikimo – Raimonda Ramanauskienė, Viktoras Ruzgus ir Alvydas Simaitis. Autorės nuotr.

Šeštadienį į Menų stotį Mažeikiuose rinkosi žmonės, kuriuos vienija bendras pomėgis – įvairių daiktų rinkimas, kolekcionavimas.
Iniciatyvos suburti mažeikiškius kolekcininkus ėmęsi Viktoras Ruzgus ir Alvydas Simaitis yra įsitikinę, kad drauge su bendraminčiais lengviau rengti parodas, vykti į sendaikčių muges, dalytis informacija.

Tikslas – sutelkti bendraminčius

Į kolekcininkų susitikimą susirinko beveik trys dešimtys šį pomėgį puoselėjančių mažeikiškių. V. Ruzgus „Santarvei“ sakė, kad po to, kai laikraštyje pasirodė informacija apie būsimą susitikimą, buvo sulaukta nemažai susidomėjusių žmonių skambučių.
Susitikimo dalyvių jo organizatoriai pirmiausia paprašė užsiregistruoti – užrašyti savo kontaktus ir įvardyti sritį, kuria jie domisi.
„Esame vieną bendrą pomėgį turintys žmonės. Šio susiėjimo tikslas yra su jumis susipažinti ir išplėsti mūsų, kolekcionierių, pažinčių ratą. Visa tai tam, kad galėtume bendrauti, keistis informacija apie kolekcionavimą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi V. Ruzgus.

Reikalingas ne tik patiems sau

V. Ruzgus nuo 1982 metų kolekcionuoja laikrodžius, kalendorius ir viską, kas yra susiję su laiko skaičiavimu bei matavimu. A. Simaitis kolekcionuoja Antrojo pasaulinio karo laikų daiktus.
„Manome, kad kiekvienas daiktas – atskira istorija. Dauguma čia susirinkusiųjų esame žmonės, kurie neleidžia tiems daiktams ir istorijoms sunykti ir taip pradingti. Kolekcionavimas reikalingas ne tik mums patiems, mes norime visa tai parodyti žmonėms“, – kalbėjo V. Ruzgus.
Bendraminčių ieškantys susitikimo organizatoriai tikino, kad ateityje bandys žengti reikalingus žingsnius ir įkurti Mažeikių kolekcininkų klubą.
„Nebūkime užsisklendę, sujungus jėgas galima ir rimtesnį renginį surengti, ir įdomiau pateikti visuomenei savo rinkinius ar kolekcijas“, – ragino mažeikiškis.

Bendradarbiavimą muziejininkai vertina

Susitikime dalyvavusi Mažeikių muziejaus atstovė – vyriausioji fondų saugotoja Raimonda Ramanauskienė sakė, kad muziejininkai nori palaikyti ryšius su kolekcininkais, su jais bendradarbiauti.
„Stengiamės prisikviesti, prisikalbinti muziejuje surengti jų kolekcijų parodas.
Dažnai būna, kad žmonės, turintys vienokią ar kitokią kolekciją, sako: oi ne, aš tai nesu kolekcionierius, mano kolekcija maža, vaikiška. Bet, žiūrėk, kai tuos daiktus išeksponuoji muziejuje, pavyksta visai įdomios parodos“, – pastebėjo muziejininkė.
Anksčiau muziejuje buvo surengta ne viena privačiose kolekcijose saugomų daiktų paroda. Ir šiuo metu muziejaus lankytojai gali apžiūrėti teminę parodą „Aš labai bijau varlės…“

Sveikino gerą iniciatyvą

Muziejininkai kolekcionieriams yra dėkingi ir už tai, kad jie pasidalija turima informacija, eksponatais.
Kai buvo leidžiama knyga apie Mažeikių istoriją, vienas mažeikiškis leido joje publikuoti istorines nuotraukas iš savo kolekcijos. Tokias, kurių muziejus savo fonduose neturi. Prie nuotraukų knygoje buvo nurodoma, iš kieno kolekcijos jos yra.
„Džiaugiuosi ta iniciatyva suburti po vienu stogu kažką kolekcionuojančius, renkančius mažeikiškius“, – kalbėjo R. Ramanauskienė. Ji tikino, kad kolekcininkai Mažeikių muziejuje yra visada laukiami.
Naudodamasi proga, ji atkreipė kolekcininkų dėmesį, kad, įsigyjant eksponatą, labai svarbu susižinoti jo istoriją ir tą informaciją, net jei ji negausi, užrašyti.

Atvyko svečiai iš Telšių

Susitikime dalyvavo ir Telšių kolekcininkų klubo atstovai bei pirmininkas Darius Antanavičius.
Pasak jo, Telšių kolekcininkų klubas turi labai gilią istoriją, kuri siekia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metus.
Šiuo metu klubas oficialiai vienija apie 50 narių, tačiau į kiekvieną šeštadienį Telšių Žemaitės dramos teatre vykstančius susitikimus susirenka po 10–20 žmonių.
„Kiek išsiaiškinau, po didžiųjų Lietuvos miestų mes esame vienas iš tų klubų, kurio nariai sistemingai ir nuolat susitinka. Klubų yra daug, tačiau sutelkti ir išlaikyti nuolat susitinkančių klubo narių branduolį nėra taip paprasta. Na, mes stengiamės“, – sakė telšiškis.

Padės, kuo galės

Pasak D. Antanavičiaus, oficialiai užregistruoti kolekcininkų klubą (kaip juridinį asmenį) gerai yra dėl to, kad tuomet jo nariams lengviau gauti prieglobstį.
Pavyzdžiui, telšiškiai savo susitikimus organizuoja teatro patalpose ir tomis patalpomis jie gali naudotis nemokamai. Svečiai mažeikiškių negąsdino – jokio nario mokesčio iš klubo narių jie nerenka.
„Aš seniai puoselėjau idėją kažkaip išjudinti, sujungti ir kitų Žemaitijos rajonų kolekcionierius. Tikrai žinau, kad kolekcionuojančių, kažką renkančių žmonių yra Skuode, Mažeikiuose, Plungėje. Gerai, kad pas jus atsirado tokia iniciatyva susiburti. Tikrai palaikysime, kuo galėdami patarsime, pagelbėsime“, – tikino svečias.

One Reply to “Vietiniai kolekcininkai buriasi į draugiją”

  1. raimis parašė:

    Kas toliau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*