Žemaitijos metams paminėti – technologijų darbų paroda

Parodos „Modernūs žemaičiai“ atidarymo akimirka. Vytauto RAMANAUSKO nuotr.

Praėjusią savaitę Mažeikių muziejuje atidaryta rajono technologijų mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų paroda „Modernūs žemaičiai“.
Iš skirtingų medžiagų, įvairiomis technikomis atliktų darbų parodą jos autoriai dedikavo šiemet minimiems Žemaitijos metams. Ją apžiūrėti bus galima iki balandžio 29 dienos.

Išlikti padėjo užsispyrimas

Parodą „Modernūs žemaičiai“, atlikdami šmaikščią dainą, pradėjo Gabijos gimnazijos muzikos studiją „Harmonija“ lankantys mokiniai. Studijai vadovauja mokytoja Rima Rekeltienė.
Atidarymą vedė Gabijos gimnazijos technologijų mokytoja ir Mažeikių rajono technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Ingrida Muturė. Kreipdamasi į parodos atidarymo dalyvius pedagogė pacitavo etnologo Rimanto Balsio žodžius: „Jei žemaitis užsispirs – ir į debesis įspirs“.
Pasak jos, žemaičiai iš tiesų yra užsispyrę – Žemaitija sėkmingai gyvuoja jau 800 metų.
Be to, šiandieninių žemaičių tvirtumą, užsispyrimą rodo ir jų kiemuose plazdančios Žemaitijos vėliavos.
„Pažiūrėkime, ar kuriame nors etnografiniame regione dar kabo tiek vėliavų su to regiono herbais? Man atrodo, kad labiausiai savo požiūrį į etnines šaknis išreiškia žemaičiai. Jie išsaugojo savo kalbą, tradicijas“, – kalbėjo I. Muturė.

Pažiūrėta moderniau

Ir vis tik parodoje eksponuojamų darbų autoriai į žemaičių tradicijas pažiūrėjo moderniau, nes nuo šiuolaikinio pasaulio neatsiribosi.
Pavyzdžiui, parodoje galima apžiūrėti japoniškomis kimetomi ir simegrafijos technikomis atliktų darbų. Bet yra ir tradicinių lietuviškų dirbinių – tokių kaip tautinės lėlės, margučių kolekcija. Lankytojų akis traukia dirbiniai iš medžio, molio, audinio, akmens.

Gimnazistai su šypsenomis ruošėsi eiti atlikti dainos. Vytauto RAMANAUSKO nuotr.

„Eidami į priekį nepamirštame tradicijų, tačiau į jas pažiūrime šiek tiek kitaip – kitu kampu“, – apibendrino I. Muturė.
Parodos atidarymo proga darbų autorius mokinius ir technologijų mokytojus sveikino muziejaus direktorius Vaidotas Balzeris.
Jis pasidžiaugė, kad žemaičiai – jauni ir vyresni, neužmiršta savo šaknų ir nori likti žemaičiais.

Padėkojo mokiniams ir mokytojams

Atidaryme apsilankiusios Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistės Nijolė Zakalskienė ir Violenita Juškevičiūtė džiaugėsi mokinių ir mokytojų fantazija bei išmone.
„Padaryti darbą gal jau ir nėra taip sudėtinga, kaip jį sugalvoti. Mokytojams turbūt reikia padėti mokiniams tas idėjas suvaldyti, jas įgyvendinti. Ačiū už gražius darbus“, – kūrybingai rajono mokinių ir technologijų mokytojų bendruomenei dėkojo N. Zakalskienė.
Renginio metu tradiciškai buvo įteiktos padėkos Mažeikių rajono ugdymo įstaigų technologijų mokytojams, kuriantiems drauge su mokiniais, juos ruošiantiems konkursams, olimpiadoms. Padėkota ir mokiniams, kurie rajono bei respublikinėse technologijų olimpiadose laimėjo prizines vietas, sėkmingai atstovavo rajonui tautodailės konkursuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*