Kultūros paveldo saugotojai – Viekšnių progreso stabdytojai?

Autorės nuotr.

Ant Viekšniuose esančių kelių medinių informacinių lentų puikuojasi užrašai „Viekšnių urbanistinis draustinis“ ir „Ventos regioninis parkas“.
Tai, kad miestas yra šių dviejų institucijų jurisdikcijoje, viekšniškiai vadina nelaime, institucijų darbuotojus, serginčius, kad miestelyje esantys pastatai būtų atnaujinami laikantis numatytų reikalavimų, – miesto plėtros stabdytojais, o pačius Viekšnius – mirusiu miestu.

Viekšnių seniūnas, gyventojai, pasitelkę į pagalbą Mažeikių rajono rinkėjų į Seimą išrinktus parlamentarus, bando Viekšnius, o tiksliau, juose esančius senuosius pastatus, išlaisvinti iš jų sergėtojų gniaužtų.
Viekšniškiai yra surinkę parašus, kuriais reikalaujama panaikinti urbanistinio draustinio statusą ir peržiūrėti Ventos regioninio parko ribas. Miesto gyventojai šiuo klausimu yra kreipęsi ir į Kultūros ministeriją, Kultūros paveldo departamentą, Saugomų teritorijų tarnybą.
Tačiau pokyčių kol kas nėra: senojoje Viekšnių dalyje per dešimtmetį statyti pradėtos vos 3 trobelės, o didžioji dauguma į urbanistinio draustinio teritoriją patenkančių namų sėkmingai pūva ir sminga į žemę.

Autorės nuotr.

Viekšniškiai, turintys pastatus urbanistinio draustinio teritorijoje, praėjusią savaitę turėjo galimybę dar kartą išdėstyti savo problemas Kultūros paveldo departamento, Kultūros paveldo centro, Ventos regioninio parko specialistams, mokslininkams. Čia vyko praktinis seminaras „Mažųjų miestų ir miestelių paveldosaugos problemos: Viekšnių atvejis“. Tačiau pabendrauti su specialistais ir užduoti konkrečių, su jų turtu susijusių klausimų atėjo nedaug miestelėnų. O ir atsakymus jie išgirdo ne į visus klausimus.

Plačiau apie viekšniškių patiriamas ir iš mirties taško nejudančias problemas bei iššūkius – penktadienio „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*