Kurti parką verslininkams padės ir „Mažeikių nafta“

Antradienį rajono visuomenei bei žiniasklaidai buvo pristatyta VšĮ „Mažeikių sporto centras“ veikla ir planai.
Pristatyme dalyvavę AB „Mažeikių nafta“ vadovas bei rajono Savivaldybės administracijos atstovas palankiai įvertino įstaigos planuojamo įkurti miesto sporto, poilsio ir rekreacijos parko perspektyvas bei pažadėjo savo indėlį.


PRISTATYTI
ĮSTAIGOS TIKSLAI
Viešoji įstaiga „Mažeikių sporto centras“, kurios steigėjai yra Mažeikių verslininkų asociacija ir rajono krepšinio federacija, susibūrė norėdama įgyvendinti keletą tikslų. Tarp jų – krepšinio ir futbolo komandų dalyvavimas aukščiausio rango šalies čempionatuose, glaudus bendradarbiavimas su rajono Sporto mokykla ir prisidėjimas prie jaunųjų sportininkų ugdymo, kitų sporto šakų atstovų, reprezentuojančių mūsų miestą, rėmimas.
„Mes taip pat siekiame, kad Mažeikiuose atsirastų šiuolaikiška, uždara, universali sporto arena bei Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus atitinkantis stadionas“, – pristatė įstaigos planus jos valdybos pirmininkas Giedrius Karsokas.
Į įstaigą susibūrė keturiolika mažeikiškių bendrovių, jos tikslams pritarė ir parėmė rajono Savivaldybė, o akcinė bendrovė „Mažeikių nafta“ tapo generaliniu futbolo ir krepšinio komandų rėmėju.
G. Karsokas pažymėjo, kad abiem minėtoms komandoms iškelti įgyvendinami tikslai: krepšininkai, kurie šiemet rungtyniaus jau antrojoje pagal pajėgumą Nacionalinėje krepšinio lygoje, privalėtų joje įsitvirtinti, o galbūt net patekti tarp aštuonių geriausių komandų, tuo tarpu iš futbolininkų tikimasi, kad antrosios šalies futbolo lygos Šiaurės zonos pirmenybėse jie pasidabins medaliais ir kitais metais žais pirmojoje futbolo lygoje.
JUODPELKIO PARKO
TERITORIJOJE –
DIDELI PASIKEITIMAI
Valdybos pirmininkas pristatė parko projektą, kuriame numatyti didžiuliai pasikeitimai.
Planuojama universalios, dviejų–keturių tūkstančių vietų krepšinio arenos statyba. Joje turėtų būti papildoma salė treniruotėms, persirengimo kambariai, dušai, sanitariniai mazgai, techninės patalpos. Salė būtų transformuojama kitų sporto šakų varžyboms bei kultūriniams renginiams organizuoti. Šalia numatoma įrengti tiek pat sėdimų vietų, visus Lietuvos futbolo federacijos reikalavimus atitinkantį stadioną su persirengimo kambariais, dušais, ūkinėmis-techninėmis patalpomis. Masinių renginių metu veja būtų uždengiama kietąja danga. Futbolininkų treniruotėms planuojama įrengti papildomą mažesnį stadioną.
„Nebus užmiršti ir eiliniai sporto mėgėjai. Numatytos riedlentininkų, riedutininkų ir BMX dviračių trasos; universali krepšinio bei tinklinio aikštė, skirta mėgėjiškiems gatvės krepšinio ir tinklinio turnyrams bei mažeikiškiams žaisti laisvalaikiu; mini golfo aikštė; prieplauka su papildomomis patalpomis vandens dviračiams – tai leistų kultivuoti įvairias mėgėjiškas vandens sporto šakas; žiemos sporto šakoms ketinama suformuoti didesnį kalną nusileidimui slidėmis ir rogutėmis, su pagalbiniu lynu užlipti į kalną; apšviečiamą taką pėstiesiems su lygia juosta dviratininkams ir riedutininkams”, – viliojantį arenos vaizdą piešė G. Karsokas.
Be minėtų statinių, numatytas universalus laisvalaikio, sporto ir poilsio kompleksas su baseinu, pirtimis, treniruoklių bei konferencijų salėmis, restoranu, baru. Sportininkams ir sirgaliams apgyvendinti numatyta pastatyti viešbutį. Visa teritorija turėtų būti aptverta, suformuotos įėjimo ir išėjimo zonos, viską stebėtų vaizdo kameros ir saugos tarnyba. Miestiečių patogumui planuojama suformuoti sklypą automobilių stovėjimo aikštelei.
PRITARĖ
VERSLININKŲ PLANAMS
Į pristatymą atvyko ir AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius Marekas Mročkovskis. Jis teigė, kad įmonės vadovams labai svarbu, kad joje dirbantys žmonės turėtų kur praleisti laisvalaikį, pailsėti ir su naujomis jėgomis, gera nuotaika ateitų į darbą.
„Nepaisydami nelengvos finansinės situacijos, nusprendėme remti vietos sportą. Turime ambicingų planų: ką tik pradėjome kapitalinį gamyklos remontą, kurio dėka AB „Mažeikių nafta“ galės sklandžiai ir efektyviai dirbti. Per trejus ketverius metus modernizavimui planuojame išleisti pusantro milijardo JAV dolerių. Džiugu, kad galime dirbti su vietos verslininkais. Šie ambicingi planai leistų Mažeikių miestą padaryti patogesnį gyventi žmonėms“, – sakė M. Mročkovskis.
Anot generalinio direktoriaus, projekto idėjos puikios, dabar trūksta tik biudžeto ir detalaus įgyvendinimo plano. Tam reikia sutelkti visą dėmesį ir pajėgas, susėsti ir kalbėtis. M. Mročkovskis pažadėjo, kad AB „Mažeikių nafta“ dalyvaus įgyvendinant projektą.
Generalinis direktorius „Santarvei“ įvardijo tris būdus, kaip koncernas „PK Orlen“ remia Lenkijos Plocko miestą, kuriame yra koncerno valdoma naftos perdirbimo gamykla.
„Gamykla yra pačiame mieste, todėl tai kiek keičia situaciją, be to, Lenkijoje kita mokesčių sistema. Dalį lėšų miestas į biudžetą gauna iš įmonių, kurios jame veikia; dalis lėšų atitenka iš kompanijų mokamo pajamų mokesčio bei dalis lėšų – kaip mokesčiai už nekilnojamąjį turtą. Tai tiesioginis pinigų srautas. Antras būdas – tiesioginė parama ir miesto futbolo bei rankinio komandų rėmimas. Trečia, jeigu mieste yra viena didžiulė kompanija, tai ir kitos plečia savo veiklą bei gali prisidėti prie miesto plėtros. To Lietuvoje dar nėra“, – sakė bendrovės vadovas.
M. Mročkovskis mano, kad minėti du pastarieji būdai Mažeikiuose irgi įmanomi ir jie bus tobulinami, o planuojamos investicijos bus gera proga miesto plėtrai.
Renginyje dalyvavęs rajono valdžios atstovas – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romualdas Sakalauskas pažymėjo, kad rekreacinei zonai sutvarkyti turės teigiamos įtakos ir rajono Tarybos sprendimas praplėsti zoną, kur investuojamos URBAN programos lėšos, ir tai bus apčiuopiamas indėlis iš Europos Sąjungos fondų bendram tikslui.
„Kažkada V. Čerčilis yra pasakęs: „Draugai ir priešai yra laikini, amžini yra tik interesai“. Mes turime bendrą interesą, norime, kad Mažeikiai būtų jaukesni, būtų patrauklesni, tas interesas, kuris mus vienija, būtų amžinas“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius M. Mročkovskis pasidžiaugė verslininkų planais ir pažadėjo paramą.

One Reply to “Kurti parką verslininkams padės ir „Mažeikių nafta“”

  1. 2 parašė:

    Pinigai iš URBAN programos lėšų ir Europos Sąjungos fondų yra jūsų bendras tikslas , o ne planai Mažeikių miestą padaryti patogesnį gyventi žmonėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*