Labiausiai koronaviruso paveiktų šalių sąraše – 45 valstybės

Nuotrauka iš SAM archyvo

Patvirtintas 45 šalių sąrašas, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija (COVID-19) rodiklis yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų. Tokios šalys laikomos paveiktomis. Taip, situacijai švelnėjant, grįžtama prie iki karantininės tvarkos, kai skelbiamos nuolat paveiktos šalys. Toks sąrašas bus kartą per savaitę atnaujinamas ir jį skelbs Sveikatos apsaugos ministerija.

Sąraše – daugelis ne Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių.
Iš šiame paveiktų šalių sąraše esančių valstybių sugrįžusieji ar atvykusieji priskiriami turėjusiems sąlytį ir jie turi 14 dienų izoliuotis. Dėl to šie asmenys per 48 valandas turi užsiregistruoti, pateikdami savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams.
Užsieniečiai iš šių šalių į Lietuvą gali atvykti tik išimtiniais atvejais. Turintiesiems leidimą taip pat reikalinga izoliuotis 14-likai dienų.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad užsieniečiams iš EEE valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės galioja kitas sąrašas, kuris taip pat nuolat atnaujinamas, peržiūrimas.

Parengta pagal Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video