Lengvatų verslui paketas – politikų pagalba rajono verslininkams

V. Macevičiaus teigimu, Taryba spręs, kokioms lengvatoms pritarti. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narių iniciatyva šiuo metu rengiamas pagalbos paketas rajono verslininkams, patyrusiems žalą, Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo. Svarstoma galimybė karantino paveiktus Mažeikių rajono verslus atleisti nuo dalies mokesčių. Sprendimus Savivaldybės taryba priims gegužės 29 d. vyksiančiame posėdyje.

Parengti trys projektai

Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso plitimo, buvo nutraukta arba apribota ir daugelio verslo įmonių veikla. Negalėję dirbti verslininkai skaičiuoja negautas pajamas bei patirtus nuostolius, o kai kurie tebelaukia Vyriausybės pažadėtos pagalbos.
Mažeikių rajono savivaldybė taip pat sprendžia, kuo galėtų pagelbėti karantino dėl koronaviruso paveiktiems rajono verslams, ir parengė tris sprendimo projektus. Juose numatyta veiklos apribojimo dėl karantino laikotarpiu verslui taikyti lengvatas žemės, valstybinės žemės nuomos, privataus nekilnojamojo turto ir Savivaldybės nuosavybės teise valdomo nekilnojamojo turto nuomos mokesčiams, taip pat iki šių metų pabaigos atleisti asmenis nuo rinkliavos už leidimus įrengti laikinus kilnojamus įrenginius (išskyrus prie valstybinės reikšmės kelių, privačiuose ir išnuomotuose valstybinės žemės sklypuose) ir už leidimus prekiauti ir (ar) teikti paslaugas viešosiose vietose Savivaldybės teritorijoje.

Sprendimus dėl pagalbos nuo koronaviruso nukentėjusiems rajono verslams priims Savivaldybės taryba. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Mažeikiai – vieni iš pirmųjų

Savivaldybės mero Vidmanto Macevičiaus teigimu, klausimų dėl minėtų mokesčių lengvatų, kuriuos politikai, vietos savivaldos ir verslo atstovai, socialiniai partneriai turi kuo išsamiau aptarti, išanalizuoti, dar daug. Kitų rajonų savivaldybės – Kauno, Radviliškio – jau yra patvirtinusios paramos vietos verslui priemones, tačiau jos numatytos karantino laikotarpiui. Mažeikių rajono savivaldybė pirmoji, kuri siūlo gana platų lengvatų verslui paketą.
Iš šalies vadovų viešų pasisakymų galima spręsti, kad karantinas po gegužės 31 d. gali būti pratęstas, tačiau verslui veiklos sąlygos kaskart vis labiau lengvinamos.
„Mums, Savivaldybės tarybai, reikės nuspręsti, ar lengvatos rajono verslininkams bus taikomos viso karantino, ar tik verslo veiklos apribojimo laikotarpiu. Turėsime įvertinti, kas ir kiek nukentėjo, kiek pajamų prarado, nes, kalbant apie nukentėjusias įmones, nėra ko lyginti stambiosios pramonės įmonių, kurių veiklos nebuvo apribotos, ir, pavyzdžiui, turizmo, pramogų, prekybos ne maisto produktais įmonių, kurios iš viso negalėjo dirbti“, – aiškino rajono vadovas.

Prašymai – karantino pradžioje

Savivaldybės administracija pirmųjų prašymų kompensuoti dėl karantino patirtus nuostolius per minėtų mokesčių lengvatas iš asocijuotų verslo struktūrų sulaukė dar kovo mėnesį, praėjus kelioms dienoms po karantino Lietuvoje paskelbimo, kai dar nebuvo jokios Vyriausybės pagalbos verslui strategijos.
Atsižvelgdami į šiuos prašymus, taip pat verslo atstovų nuogąstavimus, rajono politikai ėmėsi rengti sprendimų dėl lengvatų projektus.
Savivaldybė atvira visuomenės, verslo atstovų pasiūlymams, atsiliepimams – kaip jie mato situaciją, ar gauna valstybės paramą, kaip Savivaldybės pagalba verslui derėtų su valstybės parama.
„Neturime galimybių kompensuoti visų verslo negautų pajamų, tačiau šiuo lengvatų paketu tikimės padėti rajono verslininkams“, – sakė meras V. Macevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video