„Pakalnės vingis“ – kaimo turizmo sodyba Rusnės saloje

Rusnės saloje, Šilutės rajone, veikia dešimt kaimo turizmo sodybų. Viena iš didžiausių – „Pakalnės vingis“, priklausanti Raimondui Plikšniui. Buvęs dailės ir braižybos mokytojas Raimondas Plikšnys, pardavęs vėliau dešimt metų plėtotą prekybos verslą, Šilutę iškeitė į kaimą. Rusnėje, ant upės kranto, per trejus metus įrengė kaimo turizmo sodybą, šiemet pelniusią aukščiausią įvertinimą.
DIDŽIAUSIŲ DARBŲ METAI
Raimondas Plikšnys 2002 metų liepą įsikūrė sodyboje ant Pakalnės upės kranto. Pusantro hektaro žemės sklypas per trejus metus virto gražia kaimo turizmo sodyba. Šiais metais užbaigtos visos statybos. „Daugiau nesiplėsime, nes poilsį gamtoje pasirinkę žmonės nori ramybės ir tylos“, – pasakojo Raimondas Plikšnys, kurio sodyboje šiltuoju metų laiku gali nakvoti per 40 poilsiautojų, žiemą – 25.
Vasarą duris atvėrė rekonstruotas dviaukštis pastatas – pagrindiniai „Pakalnės vingio“ svečių namai. Pirmajame aukšte – konferencijų ar pokylių salė su židiniu, baru, virtuvės įranga, išėjimu į lauko terasą, antrajame aukšte – svečių kambariai su visais patogumais, didelis balkonas. Svečiams įrengti dviviečiai, triviečiai ir keturviečiai kambariai. Šalia kiekvieno – dušas ir tualetas. Vyrauja šviesios spalvos, yra kambarių su stoglangiais, pro kuriuos saulėtą dieną skverbiasi saulės spinduliai, naktimis matyti žvaigždėtas dangus.
Raimondas Plikšnys neslėpė, kad, turėdamas dailės ir braižybos mokytojo diplomą, išmanantis inžineriją, laisvalaikiu mėgstantis tapyti, piešti, šioje sodyboje daug ką padarė savo rankomis. Jis sumaniai meistrauja, mūrija.
Žinoma, dirbo ir statybininkų, tačiau jiems vadovavo sodybos šeimininkas. Šių metų vasarį pradėtas rekonstruoti namas, o liepos mėnesį čia jau priiminėjo svečius, atšoktos net vestuvės.

BRANGIAI KAINAVUSI INVESTICIJA
Šalia R. Plikšnio gyvenamojo namo – pastatas su pirtimi, svečių kambariu, o verandoje – lauko židinys, kur galima kepti kepsnius, susėdus pasišnekučiuoti prie alaus bokalo.
Šalia šio namo – maumedžio lentų kubilas po atviru dangumi, kuriame į šildomą vandenį gali susėsti iki 8 žmonių. Maudynė labai įspūdinga žiemą. Vasarą šalia pastatytas mažesnis, pušinis, kubilas. Jame – vanduo su ledukais, į kurį neriama gerai įšilus didžiajame. Drąsuoliai gali mediniu taku nubėgti iki upės ir išsimaudyti ledo eketėje.
Prie upės – rusniškio Simo Knapkio sumeistrauta valtis, kuria atvykėliai gali pasiirstyti. Kurėnų statytojas S. Knapkis surentė būdingą šiam kraštui valtį – su ilgais aukštais galais. Poilsiautojai, tikėtina, domėsis jos išvaizda ir sužinos kurėnų istoriją.
Turi R. Plikšnys ir daugiau valčių, laivą, baidarių. Kad būtų patogu įlipti bei išlipti iš laivų, padarytas plūduriuojantis tiltas. „Žmonės atvyksta pabūti gamtoje, todėl siūlome pakeliauti ir dviračiais, planuojame žiemą organizuoti išvykas rogėmis, sniego motociklais“, – pasakojo „Pakalnės vingio“ savininkas R. Plikšnys.
Į „Pakalnės vingį“ galima atvykti su naminiais gyvūnais. R. Plikšnys pats turi juodą Labradorų veislės šunį Dakarą, draugišką su visais, mėgstantį maudytis, net žuvis gaudyti… Drausmingas ir paklusnus šuo, anot R. Plikšnio, sudomino ne vieną poilsiautoją, kuris irgi įsigijo šios veislės draugą.

NORAI KEIČIASI
Rusnėje veikia dešimt kaimo turizmo sodybų. R. Plikšnys džiaugiasi, kad jų savininkai, susibūrę į Kaimo turizmo draugiją, vadovaujamą Dalios Drobnienės, gražiai sutaria, kas savaitę susirenka aptarti reikalų ir padeda vieni kitiems. Poilsiautojus priima ir kaimynystėje įsikūręs V. Skirkevičius, žinantis gausybę liaudies medicinos paslapčių. Simas Knapkis aprodo kalvę ir papasakoja apie laivų statybą, Nemuno žemupio krašto istoriją.
Pavasariais, kai Nemunas atplukdo į šį kraštą gausybę vandens bei prineša ledo lyčių, o marias tebekausto ledas, prasideda potvynis. Vanduo užlieja asfaltuotą kelio atkarpą, jungiančią Rusnę su Šilute. Vis dažniau randasi drąsuolių, norinčių pamatyti potvynį, pažvejoti Rusnės saloje.
R. Plikšnys sako, kad Rusnėje žemės įsigyja ir užsieniečiai, ir Vilniaus ar Kauno gyventojai. Kas žino, kokia konkurencija laukia kaimo turizmo verslininkų?
Šilutėje pardavęs prekybos verslą, kuriam paskyrė dešimtį metų, ponas Raimondas beveik viską investavo į „Pakalnės vingio“ sodybą.
Iš pradžių į sodybą atvykdavo draugų, pažįstamų šeimos, kolektyvai. Malonu, kai jų geri atsiliepimai apie poilsį „Pakalnės vingyje“ pasiekė Klaipėdą, Vilnių, Kauną, net užsienio šalis. Geri atsiliepimai – puiki reklama. Todėl paslaugų plėtra ir įvairove dabar susirūpinęs R. Plikšnys mano, kad svarbiausia šiame versle suteikti žmogui tai, ko jis nori. Kartais klaidingai manoma, jog žmonės čia atvyksta per naktis gerti, ūžti, šokti.
R. Plikšnys įsitikino, kad požiūris į poilsį kaimo turizmo sodyboje labai keičiasi: branginama galimybė pabūti gamtoje, pasimėgauti ramybe, pakeliauti po salą, patirti įspūdžių, praturtėti dvasiškai.
Artėja Naujųjų metų šventė. „Pakalnės vingyje“ liepsnos laužas, norinčiųjų sutikti Naujuosius saloje netrūksta.
Stasė SKUTULIENĖ
Laimos PUTRIUVIENĖS nuotr.

2 Atsakymai į “„Pakalnės vingis“ – kaimo turizmo sodyba Rusnės saloje”

 1. Migle parašė:

  Labai super, vienas is svarbiausiu aspektu atostogaujant man yra svara, tvarka, patogi virtuve ir normali duso iranga. Neisivaizduoju kai buna dusai atskirai nuo namuku. kaip senais laikais. Tikrai labai graziai atsinaujino si sodyba.

 2. Laima parašė:

  Tik ką grįžome iš sodybos ,,Pakalnės vingis”, kur ilsėjomės tris paras. Galime pasakyti, jog sodyba įrengta taip, kad jos lankytojams būtų patogu, kad būtų galima jaustis laisvai ir jaukiai. Jeigu pasirinksite šią sodybą, jūsų nepasitiks įmantriai išpuoselėta aplinka, tačiau čia pajusite nuoširdų šeimininkų dėmesį, rasite visus buičiai reikalingas priemones, galėsite (už tą pačią kainą) plaukioti baidarėmis, valtimi, po įdomias Rusnės apylinkes dairytis važinėdamiesi dviračiais. Smagu ir tai, kad sodyba įkurta labai arti Pakrantės upės, kurioje ne tik malonu maudytis, bet ir daug žuvies. Rąstiniuose nameliuose įrengti miegamieji ir nedidelės virtuvėlės. Žodžiu, jei esate jaukios ramybės ir papildomų pramogų pasiilgę žmonės, rinkitės ,,Pakalnės vingį”!
  Dėkojame sodybos šeimininkams už nuoširdumą ir dėmesingumą!
  Laima (vienuolikos poilsiautojų iš Klaipėdos vardu)
  2013-07-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*