7 gudrybės, kaip namams suteiks prabangos įspūdį

Kad ir koks patrauklus būtų namų interjero dizainas, ilgainiui jis ne tik pabosta, bet ir pasensta. Tuomet daugeliui norisi namus atnaujinti, tačiau kardinalūs pokyčiai gali kainuoti pernelyg brangiai. Dizaineriai siūlo pakeisti tik kai kurias detales. Kartais ir paprasti sprendimai gali suteikti namams prabangos įspūdį, net jei tai – užuolaidos ar naujos spintelių rankenėlės. Pasinaudokite keliomis praktiškomis gudrybėmis, ir namai atrodys visiškai kitaip.

Būsto elegancija nepriklauso nuo biudžeto galimybių

Nors namų jaukumas visada yra prioritetas tiek kuriant naują, tiek koreguojant ir atnaujinant interjerą, suteikti būstui prabangos įspūdį nori dauguma namų savininkų. Visgi vyrauja požiūris, kad prabanga sukuriama tik elegantiškais, ypač brangiai atsieinančiais baldais. Taip pat manoma, kad tam reikalingas nemažas biudžetas – tarsi prabanga būtų viskas, kas viršija vidutinę būstui atnaujinti skiriamą sumą.

Iš tiesų didelė investicija tam visiškai nebūtina – tereikia šiek tiek atidžiau rinktis medžiagas, iš kurios siuvamos užuolaidos, lovos užtiesalai ar gaminami baldai, šviestuvai, kitos interjero detalės. Tokiu būdu galima sukurti unikalius ir originalumu paremtus sprendimus, namams suteikti daugiau elegancijos. Taigi, ištaigingumas priklauso ne nuo išleistos sumos, o nuo pasirinktų interjero detalių.

7 gudrybės, suteiksiančios namams elegancijos

Pasikviesti savo namuose apsigyventi prabangą – išties lengva. Dekoracijas galima pasigaminti ir patiems, perdirbant senus daiktus. Tad kokių priemonių imtis, kad kuklus būstas virstų elegantišku ir prabangiu?

1. Patieskite dirbtinio kailio užtiesalą, pledą ar kilimą
Tai – paprastas ir labai efektyvus sprendimas. Kailis daugeliui asocijuojasi su prabanga, tad jį primenantis kilimas ar lovos užtiesalas paryškins jaukumą, eleganciją. Dizaineriai akcentuoja, kad rinktis reikėtų tik vieną kailinę detalę. Kitu atveju patalpa atrodys perkrauta detalėmis, slegianti.

2. Nuosekliai išlaikykite spalvų paletę
Turite namuose ryškesnių, dėmesį patraukiančių akcentų? Derinkite juos tarpusavyje. Tai gali būti ryškiai geltonos spalvos krėslas, derantis su geltonos spalvos rėmeliais arba tamsiai žalios spalvos naktinės užuolaidos, derančios su minkštomis pagalvėlėmis ir kilimu. Labai svarbu, kad interjeras būtų kuo vientisesnis – kitu atveju taip trokštama elegancija virs neharmoninga eklektika, netvarka.

3. Puoškite tuščias sienas didelio formato nuotraukomis ar paveikslais
Prabangiais rėmeliais dekoruotos nuotraukos ir paveikslai lengvai išryškins trokštamą atmosferą, suteiks dizainui charakterio. Tam tinka ir auksiniai, ir metalizuoti rėmeliai. Tačiau nereikėtų sienos apkrauti: kad patalpa atrodytų prabangiau, kambaryje užteks vieno didesnio paveikslo.

4. Stikliniai paviršiai – dar vienas raktas į prabangą ir eleganciją
Pakeiskite kavos ar žurnalų staliuką, esantį svetainėje, į stiklinį, o koridoriuje pakabinkite įrėmintą veidrodį. Patalpos staiga taps ir optiškai erdvesnės, ir ištaigingesnės. Paprasta, tačiau labai efektyvu.

5. Rinkitės minimalistinę strategiją – sumažinkite patalpose esančių daiktų kiekį arba juos paslėpkite
Prabanga yra skoningai apgalvota strategija. Jai nereikia daug daiktų, smulkmenų. Papildomi daiktai, apkrauti stalai ir lentynos tik kels „vizualinį triukšmą“, kuris blaškys ir greitai virs netvarka. Palikite dekoracinius ir svarbiausius daiktus matomose vietose, o mažiau naudojamus paslėpkite stalčiuose ar pufuose.

6. Atkreipkite dėmesį į langų uždangas
Tinkamai pasirinktos užuolaidos yra vienas lengviausių būdų suteikti namams elegancijos prieskonį. Prabangai sustiprinti siūloma rinktis dviejų tipų užuolaidas – dienines ir naktines. Dienos metu plono audinio šilkinės baltos langų uždangos sušvelnins interjerą, o naktinės elegantiškai įrėmins langą. Geriausiai šiam tikslui tiktų aksomas. Stipriausiai prabangą išryškinančiomis spalvomis laikomos mėlyna, tamsiai raudona ir tamsiai žalia.

7. Atnaujinkite pasenusius baldus
Tai – pati paprasčiausia gudrybė. Seni baldai labiau tinka meniškam, bohema dvelkiančiam būstui. Jei norite, kad namai atrodytų nors kiek solidžiau, pakeiskite seną sofą, stalą ir kėdės. Taip pat galite pridengti juos prabangiai atrodančiais užtiesalais.

Solidumą ir eleganciją interjere galite pasiekti labai lengvai, jei žinosite, kokių klaidų nedaryti. Vis dėlto dizainerių nuomone, pats paprasčiausias ir mažam biudžetui tinkantis būdas yra užuolaidos. Idealus variantas – ilgos, siekiančios grindis, visiškai dengiančios langą. Tai – paprastas, tačiau kardinaliai patalpos atmosferą pakeičiantis metodas. Suderinę jį su kitomis gudrybėmis, galėsite ir vėl didžiuotis patraukliais, jaukiais namais.

2 Atsakymai į “7 gudrybės, kaip namams suteiks prabangos įspūdį”

  1. Tolvydas parašė:

    Taip pat nemažą įspūdį sudaro tinkamai parinktos grindų plytelės pavyzdžiui baltos spalvos, blizgios visuomet sukelia prabangos, jaukumo, švaros vaizdą

  2. Edvinas parašė:

    Didelės erdvės, kuo daugiau minimalizmo, gali būti modernus apšvietimas ir atrodys naujausių tendencijų namai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*