Aplinkos ministras bandys sustabdyti ežerų privatizaciją

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis antradienį Seime įregistravo Vandenų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo uždrausti privatizuoti natūralius vandens telkinius.

Privatizuota nemažai

„Nelegalių tvorų patikrinimas atskleidė daug plika akimi nematomų dalykų. Pasirodo, kad nemažai Lietuvos vandens telkinių yra privatizuoti. Nors jų tvoromis užtverti negalima, tačiau apginti viešąjį interesą, kad visi žmonės galėtų prieiti prie privatizuoto telkinio, labai sunku, nes gresia ilgi teisiniai ginčai. Baisu, kas buvo padaryta, bet laiko atgal neatsuksi. Mano pareiga – užtikrinti, kad ateityje nebekiltų tokių problemų, kad bent jau tai, kas išliko, ir liktų visiems žmonėms“, – sako V. Mazuronis.
Šiuo metu nustatyta, kad valstybinės reikšmės paviršiniams vandens telkiniams priskiriami ežerai ir tvenkiniai, kurių plotas didesnis kaip 50 ha, ir upės, kurių baseino plotas didesnis kaip 50 kv. km.
Upės, kurių baseino plotas ne mažesnis kaip 25 kv. km, taip pat ežerai, iš kurių tokios upės išteka arba pro kuriuos tokios upės prateka, gali tapti privačios nuosavybės teisės objektais tik įstatymų nustatyta tvarka atkuriant nuosavybės teises į vandens telkinius.

Siūlo keisti apibrėžimą

Ministras siūlo keisti valstybinės reikšmės paviršinių vandens telkinių apibrėžimą ir jiems priskirti visus ežerus ir upes, neatsižvelgiant į jų dydį. Taip pat siūloma šiems telkiniams priskirti upėse įrengtus tvenkinius ir kitus tvenkinius, kurių plotas didesnis kaip 50 ha.
V. Mazuronio manymu, priimant sprendimą dėl vandens telkinio privatizavimo ar nuosavybės teisių grąžinimo, pirmiausia reikia patikrinti, ar jis atitinka valstybinės reikšmės paviršinio vandens telkinio kriterijus. Atitikimo atveju vandens telkinys turi būti įtraukiamas į valstybinės reikšmės paviršinio vandens telkinių sąrašą, taip uždraudžiant jį privatizuoti.
Šiuo metu teisės aktuose nėra aiškiai apibrėžta, kada ir kaip reikia tikrinti, ar vandens telkinys atitinka valstybinės reikšmės telkinio kriterijus. Dėl šios priežasties, anot V. Mazuronio, ir buvo privatizuota daug vandens telkinių.

2 Atsakymai į “Aplinkos ministras bandys sustabdyti ežerų privatizaciją”

  1. SAVANAUDIS parašė:

    OT GERAI TAIP JAU REIKEJO SENAI PADARYTI-NEI JIE ISIKASIE TU TVENKINIU NEI KA…PAZIUREKIT KAS DEDASI PRIE DAUBARIU KAIMO,TENAI UZDETA LENTELE KAD ZVEJ,IR POLSIAUTI REIKE SUSIMOKETI-KUR TIESA KA?!!!!?…PRIES METUS NEBUVO JOKIOS ISKABOS O DABA STOVI-NAIKYNTI!!!!!.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Nesuprantami dalykai? Kaip galima leisti privatizuoti ezerus? Tiesiog,reikia uzdrausti statybas salia ezeru ir upiu, Jau visai nebeturi stabdziu tie piniguociai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*