Aplinkosaugos pažeidimų linija: pranešimų netrūksta visą parą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Spalį pradėjęs veikti visą parą dirbantis Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centras pateisino lūkesčius.
Žmonės aktyviai informuoja apie aplinkos apsaugos pažeidimus, brakonieriavimo atvejus, sužeistus gyvūnus, netinkamai tvarkomas atliekas ir kitą aplinkai daromą žalą.

Prašo pagalbos gyvūnams

Daugiausia pranešimų apie pažeidimus Pranešimų priėmimo centro darbuotojai gauna iš Bendrosios pagalbos centro operatorių.
Įvertinę gautus pranešimus centre budintys pareigūnai sprendžia, kaip į juos reaguoti, konsultuoja žmones jiems rūpimais klausimais arba nukreipia juos pas specialistus.
Spalį Pranešimų priėmimo centro darbuotojai gavo 718 pranešimų, lapkritį – jau daugiau kaip 800. Dažniausiai pranešama apie sužeistus, partrenktus ir kitaip nukentėjusius laukinius gyvūnus.
Daugelis pranešimų perduodami vietos aplinkos apsaugos pareigūnams, kurie nedelsdami imasi veiksmų. Kiti pranešimai perduodami Gyvūnų globėjų asociacijai, Ornitologų draugijai, miškininkams ir kt.

Pranešimai dažniausiai pasitvirtina

Aplinkosaugininkams pradėjus dirbti nauju būdravimo darbo režimu, Pranešimų priėmimo centro darbuotojai gali į juos kreiptis bet kuriuo paros metu. Pagal iš anksto sudarytą grafiką būdraujantys regionų aplinkosaugininkai visada pasiruošę iškvietimams.
Po darbo valandų, švenčių ir poilsio dienomis lapkritį gauta arti 100 pranešimų. Net 83 proc. iš jų pasitvirtino.
Dažniausiai buvo pranešama apie brakonieriavimo atvejus. Iš 46 vos 3 pranešimai apie galimą brakonieriavimą nepasitvirtino. Į iškvietimus ne darbo metu daugiausia vyko Šiaulių ir Kauno regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnai.
Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centras dirba visą parą, taip pat poilsio ir švenčių dienomis. Pranešti apie pažeidimus galima tel. (8 5) 273 2995 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*