Baigėsi aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“

Nuotrauka iš LR aplinkos ministerijos archyvo

Pasibaigus aplinkosauginei akcijai „Medžiok saugiai“, statistiniai duomenys rodo, kad kone kas antrame reide nustatyta medžioklę reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų.

Tikrino įvairiais aspektais

Akcijos metu aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai kartu su miškų urėdijų, Valstybinės miškų tarnybos pareigūnais ir neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais tikrino, ar medžiotojai racionaliai naudoja medžiojamųjų gyvūnų išteklius, medžioja saugiai ir ar atsakingai tvarko medžioklės dokumentus.
Taip pat tikrinta, ar laikantis reikalavimų transportuojami, nešiojami ir naudojami ginklai, ar medžiotojai ryši ryškios spalvos juostas ant kepurių arba dėvi ryškios spalvos kepures arba liemenes, ar tokias liemenes dėvi varovai, ar medžiotojai nemedžioja būdami neblaivūs.

Pažeidimų užfiksuota nemažai

Nors akcija organizuojama ne pirmus metus, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai nesilaikoma Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklėse numatytų saugumo reikalavimų. Ukmergės ir Švenčionių rajonuose dėl nesaugaus elgesio medžioklėje šiemet buvo sužeisti medžiotojai.
Šiemet pareigūnai visoje Lietuvoje suorganizavo pusketvirto šimto reidų, skirtų gyvūnijos apsaugai. Juose užfiksavo 136 pažeidimus.
Reidų metu inspektoriai patikrino beveik 1800 medžiotojų. Nuo spalio mėn. vidurio vykusios akcijos „Medžiok saugiai“ metu iš brakonierių konfiskuoti 27 pažeidimo padarymo įrankiai ir priemonės – spąstai, kilpos, šautuvai, naktinio matymo prietaisai bei 2 automobiliai.

Parengta pagal LR aplinkos ministerijos inf.

One Reply to “Baigėsi aplinkosauginė akcija „Medžiok saugiai“”

  1. F parašė:

    Medžiotojai beveik visi žiaurumo įsikūnijimai.jie nebesuvokia gyvybės gyvūno gyvybės reiksme.kad ir jis gyvas.savo kuemuose savo šunis nusauna jei kas nepatinka, katinus ištaško jei morcius at uzklydo pas katyte koks batuotas katinas r tt .šaudo , kada nori , kiek nori ir ka nori.bent tokia nuomonę leidzia je susidaryti neziaurūs zmonės gyvenime nebūs medžiotoju.
    Pijokų būreliai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*