Baltijos šalyse „Eurovizija“ labiausiai sudomino lietuvius, mažiausiai – latvius

Eltos nuotrauka

„Eurovizijos“ finalas Baltijos šalių gyventojams nebuvo vienodai aktualus. Dainų konkursą stebėjo vidutiniškai 20,2 proc. Lietuvos ir 17 proc. Estijos gyventojų, o Latvijoje susidomėjimas „Eurovizija“ buvo mažiausias – konkurso pabaigą stebėjo tik 11,8 proc. šalies žmonių.

Atliktas tyrimas

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės TNS LT duomenys rodo, kad Stokholme vykusio dainų konkurso finalą bent minutei per televiziją šeštadienį įsijungė pažiūrėti kas ketvirtas (25,7 proc.) Latvijos gyventojas, o Lietuvoje ir Estijoje bent minutei „Euroviziją“ televizorių ekranuose stebėjo beveik kas trečias žmogus.
„Stebėti kitas „Eurovizijos“ transliacijas – pusfinalius – gyventojus labiausiai traukė konkurse dalyvaujantys šalies atlikėjai – pirmąjį pusfinalį, kuriame nepasirodė nei Donatas Montvydas, nei Latvijai atstovaujantis atlikėjas Justas, stebėjo tik 8,7 proc. Lietuvos ir 4,4 proc. Latvijos gyventojų. Tačiau antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis praėjusį ketvirtadienį pritraukė 15,3 proc. žiūrovų iš Lietuvos ir 11,7 proc. žiūrovų iš kaimynės Latvijos, nes konkursą stebintiems žmonėms buvo aktualu, ar jų šalies atstovas pateks į finalą Stokholme. Estijos gyventojus labiausiai domino pirmasis „Eurovizijos“ pusfinalis, kuriame dalyvavo šalies dainininkas Juris Putsmanas (Juri Pootsmann). Praėjusį antradienį vykusį pirmąjį „Eurovizijos“ pusfinalį žiūrėjo apie 19,5 procento estų“, – sako TNS LT projektų vadovė Lina Petraitienė.

Daugiau dėmesio finalui

Nors Estijos atstovo „Eurovizijos“ finale ir nebuvo, šeštadienį vykęs paskutinis konkurso etapas vis tiek sulaukė daugiau dėmesio nei Latvijoje.
„Estijos atstovui nepatekus į finalą žiūrovų dėmesys krito ir antrą pusfinalį stebėjo tik 10,2 proc. Estijos gyventojų. Tačiau, matyt, norinčiųjų laimėti „Eurovizijos“ konkursą nusivylimui atslūgus šalies gyventojai nusprendė tiesiog pasimėgauti konkursu – todėl finalo metu bent minutei „Eurovizijos“ transliaciją buvo įsijungę beveik 400 tūkst. Estijos gyventojų“, – sako TNS LT projektų vadovė Lina Petraitienė.
Šeštadienio vakarą dėl pergalės „Eurovizijos“ finale varžėsi atstovai iš 26 valstybių – dainų konkurse nugalėjo Ukrainos atstovė Jamala, o Lietuvai atstovavęs Donatas Montvydas užėmė 9 vietą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*