D. Grybauskaitė: Nobelio taikos premija – ir Lietuvos žmonių įvertinimas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį dalyvaus Nobelio taikos premijos įteikimo ceremonijoje Norvegijoje.
Šiemet ši garbinga premija skirta Europos Sąjungai už taiką, susitaikymą, demokratiją ir pagarbą žmogaus teisėms.

Įvertinta ir dainuojanti revoliucija

„Nobelio taikos premija – įvertinimas ir Lietuvai. Dainuojančia revoliucija laisvę iškovojusi Lietuva įrodė, kad savo valstybę galima apginti ne karine jėga, bet žmonių susitelkimu ir vienybe“, – sako mūsų šalies vadovė D. Grybauskaitė.
Pasak Prezidentės, Nobelio taikos premija parodo, kad tarpusavio pasitikėjimu, vertybėmis, tolerancija ir pagarba paremtas europietiškas taikos modelis pasiteisino. Lietuva, stodama į Europos Sąjungą, taip pat pasirinko taikos ir dialogo kelią.

Taikos žemynas

Nobelio taikos apdovanojimą Lietuvos vadovė atsiims drauge su kitais Europos lyderiais. Ceremonijoje dalyvaus 19 valstybių vadovų, tarp jų Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis, Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, taip pat Danijos, Suomijos, Belgijos, Airijos, Vengrijos ir kitų šalių vadovai.
Prieš 55 metus įkurta Europos Sąjunga vienija 500 milijonų piliečių. Per visą šį laikotarpį Bendrijoje nebuvo nė vieno karinio konflikto – Europa iš karų žemyno tapo taikos žemynu.

One Reply to “D. Grybauskaitė: Nobelio taikos premija – ir Lietuvos žmonių įvertinimas”

  1. , parašė:

    padarė savo juodą darbą ir išvyko švęsti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*