Dar viena 90 mln. eurų injekcija daugiabučių renovacijai

Nuotrauka iš LR aplinkos ministerijos svetainės

Europos investicijų bankas (EIB) ir „Šiaulių bankas“, tęsdami bendradarbiavimą, pasirašė naują sutartį dėl 90 mln. eurų iš „Jessica II“ fondo paskirstymo seniems daugiabučiams Lietuvoje renovuoti.

Iš šios sumos 60 mln. eurų skiria „Šiaulių bankas“. Ši finansinė injekcija padės atnaujinti ne mažiau kaip 9 tūkst. butų ir jų gyventojams sumažinti sąskaitas už šildymą.
„Daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimas tiesiogiai prisideda prie tvaraus mūsų ekonomikos vystymosi – padeda sutaupyti daugiau kaip pusę šildymui naudojamos energijos, gražinti aplinką ir gerinti oro kokybę. Neabejotinai tai dar vienas žingsnis racionalesnio gamtos išteklių vartojimo link“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
ES programos „Jessica II“ fondo, kurį valdo EIB, lėšos skiriamos daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. „Šiaulių bankas“ pirmasis Lietuvoje tapo EIB partneriu, teikiančiu lengvatines paskolas šiam tikslui.
Kaip sako EIB viceprezidentas, atsakingas už paskolas energetikos srityje, Andrew McDowell, sėkmingas programos „Jessica“ lėšų panaudojimas Lietuvoje prisideda kuriant darbo vietas ir mažinant anglies dioksido išmetimus. Ši programa padeda siekti klimato kaitos mažinimo tikslų ir tiesiogiai pagerinti daugelio šalies žmonių gyvenimo kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*