Galutinį sprendimą dėl vaiko paėmimo iš šeimos turės priimti teismas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybės posėdyje pritarta Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti, kad vaiko paėmimas iš šeimos būtų paskutinė priemonė savivaldybės socialiniams darbuotojams ne mažiau kaip metus dirbus su krizę patiriančia šeima, išnaudojus visus galimus pagalbos būdus ir nelikus galimybės palikti vaiką augti šeimoje.

Užtikrinti pagalbą ir paslaugas

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, siekiama sukurti tokį prevencinio darbo su vaiku ir šeima modelį, kuris užtikrintų vaikui ir šeimai savalaikę ir kvalifikuotą pagalbą bei paslaugas, kad pati šeima taptų pajėgi spręsti jai iškilusias problemas.
Įstatymo pataisomis siūloma kiekvieno vaiko atvejį nagrinėti bendroje savivaldybės specialistų komandoje, sudaryti pagalbos vaikui ir šeimai planą, vykdyti intensyvų socialinį darbą su vaiko tėvais, suteikti galimybes vaikui sugrįžti pas tėvus.

Siekiama, kad atsirastų prevencinis darbas

Projekte numatyta, kad galutinį sprendimą dėl vaiko paėmimo iš šeimos priimtų teismas, kuris turėtų įvertinti visų pusių argumentus, taip pat, ar savivaldybė padarė viską, kad vaiko nereikėtų paimti iš tėvų.
Ta pati tvarka galios ir vaiką skubiai (nakties metu, švenčių ar poilsio dienomis) paėmus iš tėvų, vaiką apgyvendinant pirmiausia socialinių globėjų šeimoje ar šeimynoje, nesant tokios galimybės – institucijoje, o teismas, išduodamas leidimą vaiką paimti iš šeimos, patvirtins, ar toks sprendimas buvo neišvengiamas.
Tačiau įstatymas suteiks teisę teisėjui ir neišduoti leidimo, jeigu teismas matys, kad savivaldybės įvairių sričių specialistai per mažai padėjo vaikui ir šeimai. Tuomet teisėjas įpareigos savivaldybę tęsti pagalbos ir paslaugų teikimą vaikui ir šeimai, vaiko neatskiriant nuo tėvų. Todėl naujuoju įstatymu siekiama, kad atsirastų prevencinis darbas su vaiku ir šeima, ir kuo jis bus efektyvesnis, tuo rečiau reikės vaiką paimti iš tėvų.
Įstatymas turės būti priimtas Seime.

One Reply to “Galutinį sprendimą dėl vaiko paėmimo iš šeimos turės priimti teismas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Žiauriai skamba,atimtii Vaiką iš Šeimos.. Svarbu deramai dirbti,be jokių psichologinių traumų Vaikams. Neišplėšti Vaiką reikia kaip antai mažąją Kedytę buvo daroma. Baisu! Tokie darbuotojai netinka šiam darbui Dirbti turi jauni ir nuoširdžiai suprantantys Vaikus. .Kokia bebūtų šeima,vaikams ji geriausia. Vaikai užaugs,bet padaryta pedagogų trauma vaikui liks visam gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video