Griežti įstatymai trukdo turizmo plėtrai

Ventės kaime, Kintų sen., Šilutės r., kurį supa unikali Pamario gamta, o į Kuršių marias išsišovusiame iškyšulyje veikia prieš 70 metų įkurta paukščių žiedavimo stotis, vasarą sudėtinga rasti pramogų. Mat griežti Lietuvos įstatymai riboja verslininkų galimybes Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje plėtoti turizmo, pramogų ir kitokių paslaugų verslą.
VENTĖ ATGYJA SAVAITGALĮ
„Pamario“ laikraščio korespondentas Ventėje lankėsi karštą ketvirtadienio dieną. Nors oras buvo tinkamas poilsiui prie vandens, Ventės rage, kur įsikūrusi ornitologijos stotis, nebuvo matyti nė vieno poilsiautojo, išskyrus vieną vietinę moterį, kuri kaitinosi saulėje bene vieninteliame toje vietovėje viešame, bet neįteisintame paplūdimyje.
Kitas žmogelis, kuris prieš dieną atvyko į Ventę pas gimines, vaikštinėjo aplink švyturį, tikėdamasis sulaukti, kas pavežtų jį iki Priekulės. Maža grupelė žmonių buvo matyti ir vieninteliame Ventės kempinge, kuris įkurtas Beatričės ir Šarūno Laužikų vilos „Ventainė“ teritorijoje.
Ko gero, Ventėje daugiau nėra kur poilsiautojams prisiglausti, o keliautojams atsipūsti.
Tai pripažįsta ir Kintų seniūnijos, į kurios teritoriją patenka Ventė, darbuotojai. Pasak seniūnijos specialisto Zigmo Makaro, daugiau poilsiautojų į Ventę traukia savaitgalį, o paprastomis dienomis ten suka organizuotos keliautojų autobusais ir dviračiais grupės. Bet neužsibūna, nes apžiūrėjus Ventės ragą ir ornitologijos stotyje įkurtą muziejaus ekspoziciją bei pasigrožėjus Kuršių mariomis ten daugiau nėra ką veikti. Juolab kad Ventėje veikia vos dvi viešojo maitinimo įstaigos ir vienas prekybos kioskelis.

POILSIAUTOJAI SUKA Į MINIJĄ
Pasak Z. Makaro, šiemet daugiau poilsiautojų mieliau renkasi prie Minijos upės įsikūrusį Minijos kaimą netoli Kintų ir „Kintų“ bendrovės poilsiavietę, o ne Ventę. Ten žmonėms siūloma daugiau pramogų: „Kintų“ poilsiavietėje veikia plaukiojanti kavinė, organizuojama pramoginė žvejyba dirbtiniuose tvenkiniuose, o Minijos kaime sparčiai plėtojama vandens ir kaimo turizmo infrastruktūra.
Pernai Minijoje įrengta pirmoji Šilutės rajone šiuolaikiška jachtų prieplauka. Visas būrys laivų savininkų siūlo poilsiautojams mokamas išvykas laivu į Kuršių marias ir Nemuno deltos upes.
Ventės pusėje tik Šturmuose galima užsisakyti laivą tokioms iškyloms, o „Ventainėje“ galima išsinuomoti nedidelę jachtą, burinį katamaraną ar vandens motociklą.
Ventėje pramogų būtų daugiau, tačiau ši vietovė patenka į Nemuno deltos regioninio parko teritoriją, kur griežtai ribojama ūkinė veikla. Tai trukdo kurtis turizmo, pramogų ir paslaugų verslui.
Todėl neišnaudojama visa marių pakrantė, kurioje būtų galima įrengti puikių poilsiaviečių.

TERITORIJĄ TVARKO SENIŪNIJA
Z. Makaras sakė „Pamariui“, kad į Ventę atvykę pailsėti žmonės ne visada randa vietos įsikurti prie vandens. Tada jie traukia į pušynus, ten kaitinasi, iškylauja ir pramogauja.
Jau tapo taisykle, kad tokie iškylautojai palieka kupetas šiukšlių. Aplinkos tvarkymu rūpinasi seniūnija.
Pasak Z. Makaro, Ventėje šiukšlės renkamos 2 kartus per savaitę, bet vis tiek kartais atrodo, kad niekas nesirūpina tvarka šiame nuošaliame gamtos kampelyje. Taip nebūtų, jeigu mėgstantys kritikuoti kitus iškylautojai patys surinktų savo šiukšles ir mestų į joms skirtas urnas.
Padėtį švelnina biotualetai, kurių šiemet Ventėje pristatė Nemuno deltos regioninio parko direkcija. Patys įsivaizduokite, kas būtų, jeigu jų ten nebūtų.
Vis dėlto verta aplankyti Ventę – nors tam, kad pailsėtumėte nuo miesto šurmulio ir įkvėptumėte gaivaus Kuršių marių oro. Patikėkite, tai atgaivina vasaros karščio iškamuotą kūną.
Orestas LIDŽIUS
Autoriaus nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*